Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Pielgrzymi dotrą dziś na Jasną Górę (zdjęcia)

Dziś pielgrzymi z ostrowskiej grupy srebrno-niebieskiej dotrą na Jasną Górę, gdzie na wałach jasnogórskich wezmą udział w uroczystej prezentacji wszystkich pielgrzymkowych grup. Następnie wierni będą uczestniczyć w nabożeństwie, podczas którego skierują swoje prośby przed oblicze Jasnogórskiej Madonny.

2019/08/pielgrzymka-jasna-gora-jpg_5d52bf0487fbcFot. media PPŁ/Facebook

Pielgrzymi w ostatnim dniu swojej wędrówki mieli do pokonania trasę liczącą 24 km. Wierni podekscytowani nadchodzącym spotkaniem z Jasnogórską Panią rozpoczęli swój dzień o świcie.

- Dzisiejszego dnia słońce na zmianę chowało się i wyłaniało zza chmur. Wstaliśmy o 5.00, by godzinę później ruszyć w drogę. Szliśmy z trzech miejscowości noclegowych: Rudników, Zarogu i Dąbrowy, aby pod koniec dnia dotrzeć do Żurawia. Pomimo zmęczenia, coraz bliższa obecność częstochowskiej mamy, napawał nas energią i radością, dzięki czemu dzień minął w mgnieniu oka. W Żurawiu czekała nas jeszcze wieczorna adoracja oraz msza święta i apel. Nie zabrakło też podsumowania i podziękowania. Najpierw podziękowaliśmy panu Bogu, a później ludziom, za to, że chcieli pomagać i współtworzyć 35 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską - czytamy w pielgrzymkowej relacji.

Oficjalne rozwiązanie 35 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę nastąpi w środę 14 sierpnia. Relację z pielgrzymki można śledzić na facebookowym profilu PPŁ na Jasną Górę.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies