Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Pielgrzymi dotrą dziś na Jasną Górę (zdjęcia)

Dziś pielgrzymi z ostrowskiej grupy srebrno-niebieskiej dotrą na Jasną Górę, gdzie na wałach jasnogórskich wezmą udział w uroczystej prezentacji wszystkich pielgrzymkowych grup. Następnie wierni będą uczestniczyć w nabożeństwie, podczas którego skierują swoje prośby przed oblicze Jasnogórskiej Madonny.

2019/08/pielgrzymka-jasna-gora-jpg_5d52bf0487fbc Fot. media PPŁ/Facebook

Pielgrzymi w ostatnim dniu swojej wędrówki mieli do pokonania trasę liczącą 24 km. Wierni podekscytowani nadchodzącym spotkaniem z Jasnogórską Panią rozpoczęli swój dzień o świcie.

- Dzisiejszego dnia słońce na zmianę chowało się i wyłaniało zza chmur. Wstaliśmy o 5.00, by godzinę później ruszyć w drogę. Szliśmy z trzech miejscowości noclegowych: Rudników, Zarogu i Dąbrowy, aby pod koniec dnia dotrzeć do Żurawia. Pomimo zmęczenia, coraz bliższa obecność częstochowskiej mamy, napawał nas energią i radością, dzięki czemu dzień minął w mgnieniu oka. W Żurawiu czekała nas jeszcze wieczorna adoracja oraz msza święta i apel. Nie zabrakło też podsumowania i podziękowania. Najpierw podziękowaliśmy panu Bogu, a później ludziom, za to, że chcieli pomagać i współtworzyć 35 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską - czytamy w pielgrzymkowej relacji.

Oficjalne rozwiązanie 35 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę nastąpi w środę 14 sierpnia. Relację z pielgrzymki można śledzić na facebookowym profilu PPŁ na Jasną Górę.