Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jarosław Kaczyński: Na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł

- Musimy w tej kadencji i daj Boże w następnych, jeżeli społeczeństwo nas poprze, postawić przede wszystkim na wzrost płac - powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Zapowiedział między innymi 3 tysiące złotych pensji minimalnej na koniec 2020 roku i drugą trzynastą emeryturę w 2021 roku.

2019/09/jaroslaw-kaczynski-pis-jpg_5d77956cb7669

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że program PiS będzie przedstawiany stopniowo w trakcie kolejnych konwencji tematycznych. - On już jest, chociaż będzie jeszcze skorygowany i będą pewne nowe pomysły - mówił.

Podkreślił, że celem Zjednoczonej Prawicy jest "budowa polskiej wersji państwa dobrobytu". - Musimy w tej kadencji i daj Boże w następnych, jeżeli społeczeństwo nas poprze, postawić przede wszystkim na wzrost płac i wzrost dochodów społeczeństwa - dodał.

Zapowiedział, że na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3 tysiące złotych, a na koniec 2023 - 4 tysiące złotych. - W roku 2021 ogromna większość emerytów otrzyma drugą trzynastkę. Czyli nie jedną trzynastkę, a dwie trzynastki - powiedział prezes PiS.

Zapowiedział również, że "rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara, na pełnym europejskim poziomie".

źródło: x-news.pl