Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Kolejne uderzenie w handel nielegalnym tytoniem i alkoholem

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli ponad 200 tysięcy sztuk papierosów, dwie tony suszu tytoniowego, pół tony tytoniu do palenia oraz gotowe opakowania i urządzenia służące do obróbki tytoniu.

2019/10/handel-tyton-jpg_5d947cdfd91c3 Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

W oparciu o ustalenia operacyjne dotyczące nielegalnego obrotu wyrobami bez wymaganych prawem znaków akcyzy, funkcjonariusze celno-skarbowi przy współpracy z CBŚP doprowadzili do ujawnienia nielegalnej działalności na terenie województwa łódzkiego. Magazyny, w których przechowywany był towar zlokalizowane były na prywatnych posesjach w sześciu miejscowościach znajdujących się w powiatach łęczyńskim, brzezińskim oraz zgierskim.

W działania zaangażowany był również specjalnie wyszkolony do tego typu działań pies, który bezbłędnie wskazał miejsca ukrycia papierosów. Dodatkowo na jednej z lokalizacji ujawniono również kompletną linię technologiczną do oczyszczania skażonych wyrobów alkoholowych oraz ponad tysiąc litrów gotowego produktu.

Wartość rynkowa zabezpieczonych towarów to ponad 1,5 miliona złotych. W przedmiotowej sprawie zostało przesłuchanych pięć osób z województwa łódzkiego w wieku od 22 do 61 lat. Postępowanie jest prowadzone przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

- Kierując się dobrem obywateli nasze działania prowadzone są nie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale jeżeli wymaga tego sytuacja również na terytorium całego kraju - powiedział Radosław Borowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.