W gminie Małkinia Górna zorganizowano uroczystości związane z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji mieszkańcy wzięli udział w uroczystej mszy świętej i marszu niepodległościowym.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej. Z repertuarem patriotycznym wystąpił chór Cantilena pod kierunkiem Jacka Rządkowskiego.
Po nabożeństwie wielu mieszkańców wzięło udział w marszu niepodległościowym. Marsz rozpoczął się przy kościele, a zakończył przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Na miejscu w asyście pocztów sztandarowych i licznie zgromadzonych mieszkańców został odśpiewany hymn narodowy. Delegacje władz gminy, radnych powiatu, sołtysów, szkół, organizacji i stowarzyszeń złożyły wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.
Więcej zdjęć z obchodów Narodowego Święta Niepodległości znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Gminy w Małkini Górnej.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.