Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


Prostyń: "Ferie z Ekonomią" w podstawówce

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w miejscowości Prostyń (gm. Małkinia Górna) znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu "Ferie z Ekonomią" realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

2020/02/swinka-skarbonka-jpg_5e394e80a581f

Projekt jest podzielony na dwie fazy - zajęcia w dniach 17-21 lutego oraz przygotowanie konkursowego projektu.

- Celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym, a także analizy rynku pracy - informuje Urząd Gminy w Małkini Górnej.

W projekcie weźmie udział dwunastu uczniów z klas VII i VIII. Nauczycielem odpowiedzialnym za realizację i koordynację projektu jest Anna Złotkowska.

Projekt będzie realizowany w dwóch etapach i przewiduje, zajęcia w okresie jednego tygodnia ferii zimowych od 17-21 lutego i przygotowanie konkursowego projektu dotyczącego opracowania modelu biznesowego.

Dla autorów pięciu najlepszych prac organizator przewidział nagrodę w postaci dwudniowego wyjazdu edukacyjno-studyjnego, w ramach którego uczniowie wezmą udział w ciekawych warsztatach oraz odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.