Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


W południe zabrzmią dzwony. Cały świat będzie się modlił z papieżem Franciszkiem

Episkopat Polski odpowiedział na apel papieża Franciszka, aby w środę o godz. 12.00, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, wszyscy wierni, we wszystkich zakątkach świata, zjednoczyli się i odmówili w swoim języku modlitwę "Ojcze nasz". W te godzinę, w wielu świątyniach, rozlegnie się też dźwięk dzwonów.

2020/03/modlitwa-jpg_5e7b185b1f413

Papież Franciszek apeluje do wszystkich chrześcijan o wspólną modlitwę
- W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam wszystkich do odmówienia "Ojcze nasz" w środę 25 marca w południe. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa - czytamy słowa papieża w "Vatican News".

Na apel Ojca Świętego odpowiedział Episkopat Polski. Abp Stanisław Gądecki poprosił, aby w środę 25 marca o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony, a wszyscy duchowni i wierni zjednoczyli się w modlitwie w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Pełna treść komunikatu na stronie Konferencji Episkopatu Polski.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.