Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Odblaskowa opaska i kamizelka może uratować życie

Ostrowska policja apeluje do mieszkańców powiatu ostrowskiego, aby w trosce o własne zdrowie i życie używali kamizelek/opasek odblaskowych gdy idą wieczorem poza obszarem zabudowanym nieoświetlonym lewym poboczem jezdni.

odblaski_dla_ostrowian2_29_10_17

Im bliżej końca roku, tym dni są coraz krótsze. Wieczorem i nad ranem występują mgły ograniczające widoczność na drodze. Takie warunki nie są korzystne zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Zanim postanowimy wyjść na nieoświetloną drogę bez odblasku "postawmy się w roli" kierowcy który będzie przejeżdżał tą jezdnią i dopiero w ostatniej chwili zauważy pieszego.

Jesienią i zimą wybieramy raczej ciemniejszy kolor ubrań. Niestety gdy wyjdziemy na nieoświetloną jezdnię praktycznie "zlewamy się" z otoczeniem. Z daleka kierowca zauważy jedynie obrys naszej postaci, który równie dobrze może zostać odebrany jako leśne zwierzę licznie występujące o tej porze roku w pobliżu dróg. Dlatego warto dla własnego bezpieczeństwa zakładać kamizelki odblaskowe gdy idziemy poza obszarem zabudowanym nieoświetlonym lewym poboczem jezdni.

W ten sposób dajemy sygnał kierowcom, by zachowali większą ostrożność z uwagi na obecność pieszego. Zakładając kamizelkę odblaskową zwiększamy nasze szanse na bezpieczne dotarcie do celu.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.