Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Uwaga na osoby podające się za funkcjonariuszy CBA lub Policji

Nie daj się oszukać, policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami podającymi się za funkcjonariuszy CBA lub Policji.

2018/05/policjant-jpg_5afd25f921d0e

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego oszuści nie rezygnują i nadal podają się przez telefon za "fałszywych funkcjonariuszy CBA/Policji". Przez telefon gdy nie widzimy rozmówcy nie mamy możliwości zweryfikowania czy podawane dane są autentyczne - apelują policjanci

Pamiętajmy aby absolutnie nigdy nie podawać przez telefon haseł i kodów do rachunku bankowego, kwot posiadanych oszczędności, które trzymamy w domu lub w banku. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy i nie przelewajmy żądanych kwot na wskazywany rachunek bankowy. Oszuści mogą również namawiać do zaciągnięcie kredytu w banku.Nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają na nas oszuści.

Pamiętajmy funkcjonariusze Policji/CBA  absolutnie nigdy w rozmowie telefonicznej nie informują o prowadzonych działaniach i nie proszą o współpracę polegającą na przekazywania lub przesyłaniu na konto bankowe zgromadzonych oszczędności.

Jeżeli odbierzemy telefon od "fałszywego policjanta"/"funkcjonariusza CBA", który poinformuje nas o prowadzonych działaniach i poprosi o współpracę będzie to próba oszustwa. Pamiętajmy, że wybierając nr 112 należy najpierw prawidłowo rozłączyć się z poprzednim rozmówcą. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy co dalej robić powiedzmy o dziwnym telefonie bliskiej osobie. Każdy telefon gdy podejrzewamy, że może to być próba oszustwa prosimy zgłaszać do dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr tel. 47 704 42 00 albo 112.

Rozmawiajmy z rodzicami i dziadkami, o osobach, które mogą próbować je wykorzystać do wyłudzenia oszczędności ich życia.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.