W niedzielę rusza 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostrowska policja apeluje o ostrożność w trakcie kwesty. Funkcjonariusze będą patrolować ulice miast.
Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych. Ostrowska policja wystosowała szereg porad dla wrzucających pieniądze, jak i tych, którzy fundusze zbierają.
Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.
- Dodatkowo identyfikator musi posiadać logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Porady dla wolontariuszy:
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
- w głównych ciągach komunikacyjnych,
- w miejscach dobrze oświetlonych,
- w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
- w miejscach objętych monitoringiem kamer.

💬 Komentarze (0)