Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Lomi Lomi Nui - wyjątkowa forma relaksu prosto z Hawajów

Masaż Lomi Lomi Nui wywodzi się z wysp hawajskich. Na świecie swoją popularność zyskał w drugiej połowie XX wieku. W Polsce popularny dopiero od kilku lat. Mocno współgra z filozofią polinezyjską, która łączy fizyczność z psychiką człowieka. 

2021/04/relaxation-3065577-1280-jpg_606d4d04d2b53

Słowo Lomi w języku hawajskim oznacza „dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota”. Inne znaczenie to: naciskanie, pocieranie, zwrócenie uwagi na wewnętrzną i zewnętrzną sferę człowieka. Zaś słowo Nui znaczy: ważny, wyjątkowy, a nawet święty.

Zgodnie z polinezyjską filozofią, człowiek jest w stanie sam siebie uzdrawiać, a narzędziem, które mu na to pozwala, jest miłość, rozumiana jako dzielenie się oddechem i radością. Nasze myślenie ma moc sprawczą, myślenie to energia, więc doceńmy ich siłę. Masażysta podczas masażu potrafi uwolnić z nas tę uzdrawiającą moc, która kryje się we wnętrzu każdego z nas.

Masaż Lomi Lomi Nui to masaż całego ciała, z pominięciem sfer intymnych, które podczas zabiegu są zakryte. Osoba masowana jest naga, a rolą masażysty jest stworzenie odpowiedniej atmosfery i warunków. Do masażu używana jest duża ilość podgrzanego olejku, w tle leci relaksacyjna, często hawajska muzyka - mówi specjalista z salonu Magia dla Ciała Holistic Day Spa oferującego masaż Lomi Lomi Nui we Wrocławiu. Rytuał zawiera w sobie elementy rozciągania, co pozytywnie wpływa na mięśnie. Nasze ciało będzie głaskane, potrząsane, ugniatane, pocierane, przytulane, a nasze kończyny będą zaginane i prostowane. W trakcie tego zabiegu otrzymamy dużo ciepła, miłości, przyjacielskiego dotyku, który ma na celu pozwolić nam się otworzyć. Intensywność zabiegu jest dobierana indywidualnie, tak aby klient poczuł się wyjątkowo i pozbył się wszelkich napięć i bólu, poczuł lekkość ducha. Taki masaż trwa nawet dwie godziny!

Masaż Lumi Lumi – korzyści

Niesie ze sobą wiele walorów fizycznych i pielęgnacyjnych. Pozwala się uspokoić, odprężyć, zapomnieć o problemach dnia codziennego. Sprawia, że człowiek otwiera się na innych, zaczyna pozytywnie myśleć, a w rezultacie działać!

Fizycznie wpływa na:

  • Rozluźnienie napięcia mięśni
  • Poprawia ruchomość w stawach
  • Poprawia krążenie krwi i przebieg limfy
  • Uelastycznia ciało
  • Przyspiesza przemianę materii
  • Przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej

Masaż Lumi Lumi Nui – dla kogo?

Dla osób, które doświadczają długotrwałego stresu, zmagają się z lękami, stanami związanymi z depresją, niepokojem, poszukują relaksu i odprężenia. Świetna alternatywa dla osób przepracowanych, cierpiących na bóle pleców, głowy i dolegliwości reumatyczne.

Masaż Lumi Lumi Nui oddziałuje na wszystkie sfery ciała: cielesną, umysłową i duchową.

Artykuł sponsorowany

 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.