Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Skrzynka skarg: Hałda gruzu w lesie w Rogóźni. Odpady składowane nielegalnie

O problemie zalegających poremontowych śmieci w lesie w miejscowości Rogóźnia poinformowała nas czytelniczka. Do sprawy odniósł się Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej.

2021/04/gruz-rogoznia-fot-czytelnik-jpg_606eb2fc4ed98 Fot. czytelniczka

Jedna z mieszkanek gminy Ostrów Mazowiecka napotkała na uciążliwy problem w pobliskim lesie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Powodem problemu jest wielka hałda poremontowego gruzu, który nielegalnie zalega na obszarze lasu.

- W dniu 31 marca będąc z dziećmi na spacerze, w pobliskim lesie napotkałam na bardzo dużą hałdę, nielegalnie składowanych śmieci.(poremontowych). Zbulwersowana tym znaleziskiem, w tym samym dniu zgłosiłam sprawę do odpowiednich organów. (Urząd gminy Ostrów Mazowiecka). Tak na marginesie z przykrością muszę stwierdzić iż, z roku na rok, coraz więcej jest takich widoków. W dniu 1 kwietnia zamieściłam to na ogólnodostępnym forum (Facebook). Poniżej treść:

"Nic bardziej mnie nie denerwuje jak ludzie bez wyobraźni i bez sumienia wyrabiający z premedytacją takie rzeczy. W nocy z wtorku na środę (30/31 marca) dostaliśmy od takiego osobnika, hałdę śmieci w pobliskim lesie, w sąsiedztwie naszych domów. Brak słów... Brawa dla osoby, która to uczyniła. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich organów. Może wyjściem z sytuacji będzie założenie fotopułapki, dzięki której złapią zwyrodnialca. Póki co, proszę o udostępnienie tego posta, może ruszy tego pomysłodawcę sumienie i posprząta po sobie. Dziękuję!
Dbajmy o nasze otoczenie i naszą planetę!"

W dniu dzisiejszym otrzymałam pismo z Urzędu Gminy odnośnie zgłoszonego problemu.

- napisała czytelniczka.

Do sprawy zalegających poremontowych śmieci odniósł się Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka. Jak się okazuje, odpady składowane były na działce należącej do osoby prywatnej. Potwierdzono, że są one tam składowane nielegalnie.

- Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka informuje o podjęciu interwencji w sprawie nielegalnego składowania odpadów na działce o nr ew. 122/4 w miejscowości Rogóźnia, gmina Ostrów Mazowiecka. W toku podjętych czynności ustalono, iż przedmiotowa działka należy do osoby prywatnej.

W dniu 1 kwietnia 2021 r. dokonano oględzin w terenie, które potwierdziły nielegalne składowanie odpadów poremontowych na ww. działce.

Właściciela działki poinformowano, iż zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 19 ustawy z dnia 14 grudnia o odpadach (Dz.U. z 2020 r. poz. 797 z późn. zm.) jako władający powierzchnią ziemi jest posiadaczem odpadów znajdujących się na nieruchomości. W związku z art. 26 ust. 1 ww. ustawy o odpadach obowiązany jest do niezwłocznego usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania.

- poinformował Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka w piśmie skierowanym do naszej czytelniczki.

Wygląda na to, że sprawę można uznać za zamkniętą ponieważ zgodnie z informacją podaną przez Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej zalegające śmieci poremontowe w lesie zostaną usunięte przez właściciela działki.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.