Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Skrzynka skarg: Eternit, części samochodowe i inne śmieci w pobliżu rzeki Bug. Jest odpowiedź wójta (zdjęcia)

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy wiadomość w sprawie składowanych śmieci w miejscowości Małkinia Mała-Przewóz w gminie Małkinia Górna w pobliżu rzeki Bug.

2021/05/skrzynka-skarg-malkinia-mala-przewoz-04-jpg_609bb0502ce4a Fot. Czytelnik

Wraz z przesłaną wiadomością od naszego czytelnika, otrzymaliśmy także zdjęcia, na których zobaczyć można eternit, części samochodów oraz inne śmieci.

- [...] Chciałbym poprosić aby wasz portal nagłośnił sprawę w związku z nielegalnymi wysypiskami śmieci, znajdują się one w miejscowości Małkinia Mała-Przewóz gm. Małkinia Górna przy rzece Bug, składowany jest tam rakotwórczy eternit, części samochodowe i inne śmieci. Do tej pory w tej sprawie gmina nie zrobiła nic, więc może dzięki waszej interwencji coś by się ruszyło tej sprawie.[...]

- pisze czytelnik.

Prośbę o komentarz w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Gminy Małkinia Górna. Odpowiedzi udzieliła nam Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek.

- W odpowiedzi na Państwa maila z dnia 06.05.2021 roku dotyczącego nielegalnego wysypiska śmieci znajdującego się w miejscowości Małkinia Mała-Przewóz gm. Małkinia Górna zlokalizowanego przy rzece Bug, uprzejmie informujemy iż problemy dzikich wysypisk są nam znane. W ostatnich latach zmagamy się z problemem, jakim są nielegalnie składowane odpady na terenie gminy. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, które jest w tym momencie priorytetem, dokładamy wszelkich starań, by określić stopień zagrożenia związanego z pojawieniem się substancji niewiadomego pochodzenia i na bieżąco staramy się je usuwać.

W ubiegłym roku do Gminy wpłynęło zgłoszenie dotyczące nielegalnego wysypiska śmieci na terenie nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa w miejscowości Małkinia Mała-Przewóz, właśnie zlokalizowanego przy rzece Bug. W powyższej sprawie podjęto natychmiastowe działania i uprzątnięto teren dzikiego wysypiska. Należy również nadmienić iż teren ten jest podmokły i nie zawsze warunki atmosferyczne i glebowe pozwalają tam dotrzeć. Na dzień dzisiejszy nie było ponownych zgłoszeń do Urzędu Gminy dotyczących nielegalnego wysypiska na tym terenie, ale dzięki Państwa informacji będziemy mogli zająć się tą sprawą i dołożymy wszelkich starań, aby usunąć odpady zagrażające środowisku.

Sprawa nielegalnych składowisk, w dobie coraz większej świadomości niebezpieczeństw związanych z ingerencją człowieka w środowisko naturalne, jest niezmiernie zaskakujące, że tylko na terenie jednego województwa likwiduje się każdego roku ponad tysiąc dzikich wysypisk. Przeciwdziałanie temu zjawisku jest absolutnym priorytetem - nie tylko dla władz lokalnych i samorządowych, ale także dla nas - mieszkańców. Często to od naszej reakcji zależy, czy osoba urządzająca śmietnisko w lesie czy na prywatnej działce zostanie ukarana za zatruwanie lokalnego ekosystemu. Dzikie wysypiska to plaga, z którą należy walczyć wszelkimi dostępnymi sposobami.

Działka, o którą Państwo pytanie to własność Skarbu Państwa. W powyższej sprawie dokonamy oceny ilości odpadów niebezpiecznych i zlecimy uprzątnięte firmie, która ma uprawnienia do ich zabrania.

- informuje Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek.

2021/05/skrzynka-skarg-malkinia-mala-przewoz-01-jpg_609bb022718fc Fot. Czytelnik

2021/05/skrzynka-skarg-malkinia-mala-przewoz-02-jpg_609bb03e54b08 Fot. Czytelnik

2021/05/skrzynka-skarg-malkinia-mala-przewoz-03-jpg_609bb047223ce Fot. Czytelnik

2021/05/skrzynka-skarg-malkinia-mala-przewoz-04-jpg_609bb0502ce4a Fot. Czytelnik

2021/05/skrzynka-skarg-malkinia-mala-przewoz-05-jpg_609bb05a06280 Fot. Czytelnik

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.