Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Skrzynka skarg: Wycinka drzew przy ulicy Iłłakowiczówny. Starostwo odpowiada wszystko zgodnie z prawem

Od jednej z naszych czytelniczek otrzymaliśmy wiadomość, w której wyraziła ona swoje niezadowolenie na temat wycinki drzew na jednej z działek w Ostrowi Mazowieckiej. Do sprawy odniosło się Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

2021/05/dzialka-illakowiczowny-02-jpg_609931a8288f9 Fot. Czytelniczka

Zdaniem czytelniczki faktem wycinki drzew na jednej z działek przy ulicy Kazimiery Iłłakowiczówny zbulwersowani i niezadowoleni są także inni mieszkańcy tej ulicy. Wraz z wiadomością, przesłano nam także zdjęcia działki wykonane przez czytelniczkę.

Treść wiadomości (pisownia oryginalna):

- Są to zdjęcia działki,która znajduje się przy ul.K.Iłłakowiczówny wyczyszczona do zera. Była to działka leśno-budowlana na której rosły 90 letnie sosny, piękne klony i inne drzewa. Drzewostan był zdrowy co dowodem są drzewa sąsiadów. Jako mieszkańcy ul.K.Iłłakowiczówny i sąsiedzi tej działki jesteśmy zbulwersowani i niezadowoleni postępowaniem Nadleśnictwa i władz Ostrowi Mazowieckiej. Dodam, że właścicielem tej działki jest jeden z członków władzy Ostrowskiej. Czekamy na wyjaśnienia władz.

- napisała Czytelniczka.

Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka w odpowiedzi na naszego e-maila poinformowało nas, że nie posiada w zarządzie wspomnianej działki.

- Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka informuje, że nie posiadamy w zarządzie żadnej działki przy ulicy Kazimiery Iłłakowiczówny w Ostrowi Mazowieckiej. Od 1 stycznia 2020 roku nie prowadzimy nadzoru nad lasami niepaństwowymi, więc nie jesteśmy stroną w tej sprawie. Nadzór nad lasami niepaństwowymi prowadzi Starostwo Powiatowe.

- poinformowało nas Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka.

Prośbę o komentarz w tej sprawie skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

- Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej w odpowiedzi na maila z dnia 19.04.2021 r. dotyczącego prośby o komentarz w sprawie usunięcia drzew z działki przy ulicy Kazimiery Iłłakowiczówny informuje, że działka, z której zostały wycięte drzewa jest objęta Uproszczonym Planem Urządzenia Lasu dla miasta Ostrów Mazowiecka obowiązującym w okresie 01.01.2019 r. - 31.12.2028 r. Wskazania gospodarcze dla powyższej działki zapisane w planie to zrąb zupełny. Z uwagi na wyżej wymieniony fakt właściciel działki miał prawo na dokonanie całkowitego zrębu drzewostanu tzn. na całkowite usunięcie drzew z działki. 

- informuje Biuro Środowiska, Geologii i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

2021/05/dzialka-illakowiczowny-04-jpg_609931bbe76e3 Fot. Czytelniczka

2021/05/dzialka-illakowiczowny-01-jpg_6099319d6d4ce Fot. Czytelniczka

2021/05/dzialka-illakowiczowny-03-jpg_609931b19130e Fot. Czytelniczka

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.