Opublikowano

Kierowca z powiatu ostrowskiego zatrzymany na terenie gminy Rzekuń. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu

Ponad dwa promile alkoholu we krwi miał 57-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, którego zatrzymali ostrołęccy policjanci na terenie gminy Rz
Zdjęcie ilustracyjne

Ponad dwa promile alkoholu we krwi miał 57-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, którego zatrzymali ostrołęccy policjanci na terenie gminy Rzekuń.

W czwartek 13 maja o godz. 11.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odebrał zgłoszenie o kierowcy czarnego suva, który zajechał na stację paliw na terenie Ostrołęki. Zgłaszający oświadczył, że kierowca może być pijany.

- [...] Zgłaszający oświadczył, że kierowca czarnego suva, który zajechał na stację paliw na terenie Ostrołęki może być pijany. Dodał, że odjechał w kierunku ul. Ławskiej. Policjanci podjęli natychmiast działania w celu jego zatrzymania. Na terenie gm. Rzekuń zauważyli oni wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za jego kierownicą siedział 57 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, od którego wyraźnie było czuć alkohol.

- informuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce.

Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad dwa promile alkoholu. 57-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

- Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym sama jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

 Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego.

- informuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz