Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Nielegalne wysypisko śmieci w gminie Małkinia Górna zostało uprzątnięte

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy wiadomość w sprawie składowanych śmieci w miejscowości Małkinia Mała-Przewóz w gminie Małkinia Górna w pobliżu rzeki Bug, o sprawie pisaliśmy już w maju tego roku.

2021/09/nielegalne-wysypisko-smieci-zostalo-sprzatniete-fot-urzad-gminy-malkinia-gorna-jpg_61373539ea1ae

Jeden z naszych czytelników w zeszłym miesiącu ponownie zwrócił się do nas z prośbą o poruszenie tematu nielegalnych składowisk śmieci w miejscowości Małkinia-Mała Przewóz.

- Witam,pomimo państwa interwencji gmina nic nie zrobiła w sprawie usunięcia odpadów z dzikich wysypisk, jest wręcz przeciwnie śmieci nadal przybywa,dołączam zdjęcia nowo przybyłych odpadów. - informuje czytelnik.

2021/09/nielegalne-wysypisko-smieci-w-gminie-malkinia-gorna-jpg_613734fb0ddb3

W tej sprawie już w maju kontaktowaliśmy się z Wójt Gminy Małkinia Górna Bożeną Kordek, taka była jej odpowiedź:

- [...] Działka, o którą Państwo pytanie to własność Skarbu Państwa. W powyższej sprawie dokonamy oceny ilości odpadów niebezpiecznych i zlecimy uprzątnięte firmie, która ma uprawnienia do ich zabrania.

Prośbę o ponowny komentarz w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Gminy Małkinia Górna:

- W odpowiedzi a maila z dnia 30 sierpnia 2021 roku dotyczącego nielegalnego składowiska śmieci w miejscowości Małkinia Mała-Przewóz uprzejmie informuję, iż w dniu 03.09.2021 roku nielegalne wysypisko zostało uprzątnięte.

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.