Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Wybudowanie taniego domu - czy to w ogóle możliwe?

Decyzja o budowie własnego domu wiąże się z wysoką ceną i może wywoływać pewien niepokój, ale okazuje się, że tanie domy są możliwe.

2021/09/taniedomy-jpg_61516a0503ea1

Prawda jest taka, że budowanie zamiast kupowania istniejącego domu w rzeczywistości daje możliwość dokonywania wyborów przyjaznych dla budżetu. Jak to możliwe? Czytaj dalej!

Moda na tanie domy - o co w tym chodzi?

Coraz więcej projektantów decyduje się do swojego portfolio dodać kolekcję planów domu w przystępnej cenie - takie oferty na tanie domy to zdecydowanie świetne miejsce na początek poszukiwań. Oczywiście i możesz się zastanawiać, co sprawia, że te projekty są bardziej przystępne cenowo niż inne. Okazuje się, że znacznie więcej niż na pierwszy rzut oka! Spójrzmy na to, co przekłada się na modę domów w przystępnych cenach i odkryjmy sposób, w jaki możesz urzeczywistnić swój wymarzony dom bez przekraczania budżetu.

Przystępny koszt budowy domu - jak go uzyskać?

Przy projektowaniu planów domów uwzględnia się szereg szczegółów. Przeciętnemu konsumentowi powierzchnia kwadratowa może wydawać się największym czynnikiem wpływającym na koszty budowy, ale niekoniecznie tak jest. Złożona konstrukcja może sprawić, że nawet mniejszy projekt będzie droższy niż myślisz, a większy, ale prosty może zapewnić bardziej atrakcyjną cenę. Przyjrzyj się kształtowi fundamentu i dachu, aby z grubsza zorientować się, jak jeden dom ma się do drugiego - bardziej podstawowy zarys z najmniejszą ilością zmian będzie lepszym wyborem, właśnie tak powstają tanie domy. 

Nad czym jeszcze musisz się zastanowić chcąc wybudować tani dom?

  • co wchodzi w projekt domu,
  • jak rozplanowana jest budowa. 

Patrz nie tylko na same projekty! Na przykład, instalacja wodociągowa nie jest tania, ale grupowanie jak największej ilości podzespołów w projekcie pozwala zaoszczędzić na instalacji. Na przykład, umieszczenie obok siebie wanny głównej i wanny dodatkowej na wspólnej ścianie połączy rury i wodociągi. Zastanów się, ile łazienek naprawdę potrzebujesz, jeśli chcesz zaoszczędzić - posiadanie pełnej wanny przeznaczonej dla całej rodziny jest bardziej ekonomiczne niż wybór wanny i prysznica osobno. W niedrogich planach domów znajdziesz różnego rodzaju układy, które są w stanie zaspokoić różne potrzeby i preferencje. Warto więc w rozmowach z projektantem zapytać o wgląd do takiej listy - co już zapewni Ci wybór projektu odpowiedniego dla Twojego budżetu. 

Niedrogie produkty wykończeniowe - to ważne!

Nie chodzi tylko o to, by postawić dom, ale trzeba patrzeć poza stan surowy. Wykończenie domu w przystępnej cenie sprowadza się do Ciebie i wyborów, których dokonujesz. Nawet przy super przystępnym planie domu, Twój budżet może zostać zmarnowany, jeśli będziesz wybierać drogie produkty wykończeniowe- może to być powód, dla którego istniejące domy, które widziałeś, kosztują tak dużo! Oczywiście też z drugiej strony nie chodzi o to, by oszczędzać na tym, co ważne, więc realistycznie podejdź do ceny wysokiej jakości wykończeń i tego, czego naprawdę potrzebujesz. 

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.