Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Zgłosił wtargnięcie nieznanych osób na swoją posesję i został ukarany mandatem

Mężczyzna zgłosił na policję wtargnięcie nieznanych osób na swoją posesję. Jak się okazało 53-letni mężczyzna zażartował z policjantów.

2021/03/policja-napis3-jpg_604b239bca69c Zdjęcie ilustracyjne

W środę 7 października w godz. wieczornych 53-letni mężczyzna zgłosił na policję, że na jego posesję wtargnęły nieznane mu osoby. Ostrowscy policjanci sprawdzili teren ale nikogo innego nie zauważyli. Jak się okazało 53-letni mężczyzna oznajmił, że wypił kilka piw i dla żartu zadzwonił pod numer alarmowy. Mężczyzna za bezpodstawne wezwanie został ukarany mandatem.

- Przypominamy "żartownisiom" że nr alarmowy 112 służy do zgłaszania pilnych sytuacji gdy zagrożone jest zdrowie/życie ludzkie lub mienie. Zanim wybierzemy ten nr w telefonie zastanówmy się czy jest to sytuacja wymagająca interwencji służb. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń Art. 66. § 1. Kto 1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. §  2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych - apeluje mł. asp. Marzena Laczkowska,  oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej.


Wasze opinie

Poldek   12:31, 07.10.2021

Za karę powinien do końca sprzątać chodniki w centrum miasta

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.