Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Pijana mieszkanka powiatu ostrowskiego za kierownicą samochodu

Do zatrzymania pijanej kobiety, która kierowała pojazdem marki Volkswagen doszło na ulicy Ks. S. Brzóski. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2.8 promila.

2021/04/kieliszek-kluczyki-fot-freepik-jpg_606db0d998cdb Zdjęcie ilustracyjne

W czwartek 7 października przed godz. 21.00 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o podejrzeniu prowadzenia samochodu osobowego pod wpływem alkoholu. Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Ks. S. Brzóski zatrzymał 30-letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego, która kierowała pojazdem marki Volkswagen. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu we krwi, urządzenie wskazał 2.8 promila.

Ostrowscy policjanci zabrali kobiecie prawo jazdy. Mieszkanka powiatu ostrowskiego odpowie za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości przed sądem.

- Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych. Jeżeli mamy wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości zanim wsiądziemy za kierownicę auta zbadajmy się. W recepcji ostrowskiej komendy dostępny jest Promiler. Wystarczy chwila i będziemy mieli pewność czy możemy kierować samochodem - informuje mł. asp. Marzenia Laczkowska.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.