Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Aranżacje z wykorzystaniem imitacji cegły

Imitacja cegły to wnętrzarski hit ostatnich sezonów.

2021/10/brick-wall-g124771434-1280-kopia-jpg_616d3359f2a3a

Prawdziwy MUST HAVE realizacji inspirowanych stylem industrialnym, w którym cegła, metal i drewno to kluczowe materiały wykończeniowe. Czym jest imitacja cegły? W jakich stylizacjach sprawdzi się najlepiej? Gdzie jej szukać?

Imitacja cegły dla Twojego wnętrza 

Imitacja cegły to produkt wykończeniowy, który z powodzeniem możemy zastosować zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i użytkowych. Zachwyca unikalnym połączeniem surowości i ciepła. Tworzy niepowtarzalny klimat, którym dzisiaj możemy się cieszyć niezależnie od tego, czy mieszkamy w tradycyjnym budownictwie czy nowo wzniesionym domu jednorodzinnym.

Dobrej jakości imitacja cegły do złudzenia przypomina oryginalny materiał z jego charakterystycznymi przebarwieniami, wyszczerbieniami i niedoskonałościami, którym ściana z cegły zawdzięcza swój niepowtarzalny urok.

Jakie imitacje cegły są dostępne na rynku?

Aktualnie w sprzedaży dostępny jest szereg imitacji cegieł odznaczających się unikalnym charakterem i różniących od siebie pod względem koloru czy wymiaru. Są to m.in.:

  • cegła naturalna,
  • cegła biała,
  • cegła skalna,
  • cegła brązowa,
  • cegła szara,
  • cegła gotycka,
  • cegła włoska...

Lista produktów jest naprawdę imponująca, a każdy pozwala uzyskać zupełnie inny efekt wizualny. Wybierając imitacje cegieł na ścianę należy pamiętać o doborze narożników. Narożniki to cegły cięte na kształt litery "L".

Gdzie najlepiej sprawdzi się imitacja cegły?

Ze względu na doskonałe właściwości oraz estetykę płytki imitujące cegłę znajdują zastosowanie w licznych aranżacjach. Doskonale sprawdzają się w przestrzeniach mieszkalnych - od salonu, przez sypialnię, aż po kuchnię i jadalnię. To także jeden z ulubionych motywów wnętrzarskich modnych restauracji. Wnętrza wykończone cegłą są o wiele bardziej przytulne niż wygładziowane ściany, dlatego wszędzie tam, gdzie jest to możliwe restauratorzy odsłaniają starą cegłę, a tam gdzie nie można tego zrobić stosują jej imitację.

Cegła bardzo dobrze sprawdza się również w newralgicznych pomieszczeniach, a więc miejscach szczególnie narażonych na zanieczyszczenia i uszkodzenia mechaniczne. Klatki schodowe, korytarze, halle, poczekalnie w gabinetach lekarskich i stomatologicznych to miejsca, w których rozwiązanie te jest wykorzystywane bardzo często i to z bardzo dobrym efektem.

Na co zwrócić uwagę wybierając cegłę do domu?

Wybierając cegłę do domu warto zastanowić się  nad tym, jaki efekt wizualny chcemy uzyskać. Bardzo ważne jest również podjęcie decyzji co do tego, czy cegła pojawi się na każdej czy  tylko na wybranych ścianach. Jeśli zależy nam na wykończeniu całego pomieszczenia najlepiej sprawdzi się cegła naturalna. Jeśli chcemy uzyskać efekt dekoracyjny wyłącznie na jednej lub dwóch ścianach możemy wybrać cegły o nieco bardziej wyrazistych kolorach, np. cegłę brązową.

Artykuł sponsorowany

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.