Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Pijana 26-latka kierowała samochodem bez przeglądu

W niedzielę policjanci z Wydziału Prewencji podczas patrolu zatrzymali pijaną 26-latkę, która przewoziła trzech pasażerów.

2021/01/pijany-kierowca-piwo-jpg_5ffd8661b099a Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 października w godz. porannych, podczas patrolu ul. Warszawskiej przez policjantów z Wydziału Prewencji. 26-letnia kobieta kierująca samochodem marki Volkswagen zjechała na przeciwną stronę jezdni, co zmusiło ostrowskich policjantów do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia. Styl jazdy wzbudził podejrzenie policjantów, dlatego mieszkanka Warszawy została zatrzymana na ul. Parkowej.

Od 26-latki czuć było alkohol, aby to potwierdzić została poddana badaniu na stan trzeźwości. Jak się okazało kobieta w organizmie miała 1.3 prom. alkoholu. Dodatkowo z pijaną kierującą podróżowało trzech mężczyzn. Ostrowscy policjanci zatrzymali mieszkance Warszawy prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny pojazdu za brak aktualnych badań technicznych.

- Niebawem 26-latka odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości co stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.