Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Kobieta chciała sprzedać dziecięcą odzież, straciła kilkaset złotych

Mężczyzna zaproponował sprzedającej pokrycie kosztów przesyłki. Mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej straciła kilkaset złotych.

2021/08/laptop-fot-freepik-jpg_610a4e0c8f912 Zdjęcie ilustracyjne

W środę 13 października mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej zgłosiła oszustwo. Kobieta umieściła ogłoszenie chcąc sprzedać dziecięcą odzież. Do kobiety odezwał się mężczyzna, który zaproponował, że pokryje koszty wysyłki.

- Nabywca przekazał, że wpłacił pieniądze na konto firmy kurierskiej przesyłając link przekierowujący na stronę podobną do firmy kurierskiej. Tam kobieta wprowadziła nr karty płatniczej, dane i kod CVV. W ten sposób z jej konta wypłacono kilkaset złotych - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.

- Apelujemy aby nigdy nie otwierać linków przesłanych nam przez obce osoby, w ten sposób umożliwiamy sprawcom dostęp do naszych rachunków bankowych. Tym bardziej nie podajemy danych osobowych, haseł, kodów np.BLIK. Wówczas sprawca posługuje się naszym rachunkiem bankowym jak właściciel i może w krótkim czasie dokonać operacji w wyniku których stracimy całą zgromadzoną na rachunku bankowym gotówkę - apeluje policja z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.