Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Fotelik samochodowy dla dziecka - jak wybrać najlepszy?

Zgodnie z polskim prawem każde dziecko mierzące mniej niż 150 cm wzrostu musi odbywać jazdę samochodem w dedykowanym foteliku.

2021/11/happy-child-orange-sweater-plays-with-feather-floor-kopia-jpg_6183891ae589f

Jego zakup to czasem spore wyzwanie dla rodziców. Na co więc zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby zakupić ten najlepszy pod względem naszych potrzeb? Podpowiadamy.

​Kwestie bezpieczeństwa

Priorytetem przy wyborze najlepszego fotelika dla dziecka powinny być względy bezpieczeństwa. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że trzeba zapewnić maluchowi nie tylko wysoki poziom komfortu, ale przede wszystkim wysoki poziom ochrony. Nie dziwi więc fakt, że te najlepsze modele przechodzą bardzo wymagające testy wytrzymałościowe oraz związane z tak zwane crash-testy z użyciem samochodów.

Warto mieć świadomość, że produkty typu foteliki do samochodu muszą przejść minimalne wymagania pod względem europejskich norm bezpieczeństwa, aby móc być dopuszczone do sprzedaży. Oznacza to, że kupując jakikolwiek produkt nie można natrafić na taki, który nie posiada żadnych podstawowych oznaczeń. Dlatego też rozglądając się za idealnym dla nas fotelikiem warto przyjrzeć się także niezależnym testom. Na przykład niemieckim ADAC lub austriackim OAMTC. W ten sposób można uzyskać bardzo klarowny obraz tego jak wysoką klasą bezpieczeństwa się wyróżniają na tle wielu podobnych modeli.

Jeśli chodzi o dodatkowe elementy bezpieczeństwa to warto rozejrzeć się za fotelikiem, który wyposażony jest w ochronę boczną. Jest to zabezpieczenie dla dziecka przed uderzeniem w bok auta. Ważne jest to, aby skutecznie pochłaniał energię od takiego uderzenia. Można to łatwo ocenić spoglądając na dostępny parametr o nazwie Safe Side.

​Wielkość fotelika

Kluczową kwestią przy zakupach jest konieczność zwrócenia uwagę na wymiary fotelika. Ze względu na wielkość dziecka, jego wagę oraz wzrost stworzono charakterystyczny podział na poszczególne kategorie. Podział jest bardzo prosty. Dysponując wagą i wiekiem dziecka możemy znaleźć grupę produktów spełniających wymagania naszego malucha.

Jeszcze z jednego względu należy zwrócić uwagę na rozmiary fotelika. Wynika to oczywiście ze specyfikacji samochodu w którym na co dzień się poruszamy. Zbyt duży i obszerny fotelik może zwyczajnie nie zmieścić się do małego, miejskiego pojazdu lub pas może okazać się zbyt krótki. Jeśli nie posiadamy wiedzy na ten temat to wystarczy zwrócić się do sprzedawcy i zapytać o taką kwestię. Producenci jednak przywiązują dużą wagę do uniwersalnych rozwiązań, więc w większości przypadków posiadając w swoim aucie uchwyty typu Isofix można bez trudności umiejscowić fotelik w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu.

Oferty fotelików i akcesoriów do nich można znaleźć między innymi w sklepie internetowym https://www.wozki-foteliki.pl/13-foteliki.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.