Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Ile dni wynosi kwarantanna po przylocie z Polski do Anglii?

Wyjazd do Anglii nawet po Brexicie nie kosztuje zbyt wiele, loty odbywają się terminowo.

2021/11/palace-ga999e9194-1280-kopia-jpg_618521b90451f

Praca na Wyspach to nierzadko sposób na utrzymanie całej rodziny. Przed pandemią do Polski można było latać "na niedzielny obiad", ale Covid-19 znacząco zniweczył te plany. Obecnie obowiązkowe jest odbycie kwarantanny po przylocie z Polski do Anglii. 

Jak często odbywają się loty z Polski do Anglii w czasie pandemii?

Loty na trasie Polska-Anglia odbywają się bez przeszkód i są one wyznaczane regularnie. Na terenie lotniska i w samolocie obowiązuje nakaz noszenia maseczki, a fotele w samolocie są zajmowane z zachowaniem dystansu.

Podczas lotu także obowiązuje nakaz noszenia maseczki. Obecnie te wymogi to nowy standard, który utrzyma się tak długo, ile zechce nam towarzyszyć Covid-19 i jego ewentualne mutacje. Decydując się na wyjazd do Anglii zawsze możemy sprawdzić, kto jest zwolniony z kwarantanny w Wielkiej Brytanii.

Ile dni wynosi kwarantanna po przylocie z Polski do Anglii?

Wyjazd do Anglii z Polski wiąże się z odbyciem 10 dniowej kwarantanny. Od 15 grudnia można jednak skrócić ten czas do pełnych 5 dni. Na czym to dokładnie polega?

5 pełnych dni to możliwość skrócenia kwarantanny poprzez wykonanie testu na Covid-19, 5 dnia po przyjeździe. Ważną informacją jest to, że dnia, w którym przylecieliśmy, nie wliczamy do biegu terminu 5 dniowego.

Oznacza to, że gdy na przykład przylecimy z Polski do Anglii w środę, to środy nie wliczamy do biegu terminu. Liczymy więc od czwartku i piątego dnia idziemy wykonać test. W tym przypadku, licząc od czwartku, 5 pełnym dniem będzie poniedziałek i w tym właśnie dniu idziemy wykonać test.

Co trzeba zrobić, żeby skrócić kwarantannę po przylocie do Anglii?

Wyjazd do Anglii to może być nasz życiowy priorytet. Niestety, kwarantannę po przylocie z Polski do Anglii trzeba odbyć; można ją jednak od 15 grudnia skrócić do 5 pełnych dni.

Aby to zrobić należy 5 pełnego dnia po przylocie zrobić test na Covid-19. Uznawane są wyłącznie testy na Covid-19 wykonane w autoryzowanych przez rząd punktach. Zrobienie testu na Covid-19 kosztuje od 65 do 120 funtów          

Pandemia wprowadziła niezłe zamieszanie w przemieszczaniu się samolotem, jednak 5, czy 10 dniowa kwarantanna to obecnie nasze najmniejsze zmartwienie. Liczy się pewność możliwości pójścia do pracy po przylocie do Anglii, a co za tym idzie zdobywanie środków na utrzymanie nasze i naszej rodziny. Informacje na temat kwarantanny i ewentualnego jej zniesienia są na bieżąco monitorowane.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.