Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jak pergola na taras może zwiększyć funkcjonalność przestrzeni do wypoczynku?

Taras to przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjna, którą w naszym klimacie wykorzystujemy w bardzo ograniczonym zakresie.

2021/11/shutterstock-1917557528-kopia-jpg_619c933215483

Tymczasem rynek systemów zabudowy tarasowej oferuje nam szereg funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym z tarasu możemy korzystać od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a nawet przez cały rok.

Jeśli zależy Ci na funkcjonalnej aranżacji tarasu, w poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, jak wybór pergoli na taras może wpłynąć na kreację całorocznej przestrzeni do wypoczynku. 

Co oferuje rynek zabudowy tarasowej?

Pergola na taras to rozwiązanie, które może przyjąć praktycznie dowolną formę:

  • stałego zadaszenia,
  • konstrukcji z rozsuwanym dachem,
  • konstrukcji z przeszklonymi ścianami.

Mnogość i różnorodność oferowanych systemów pergol tarasowych pozwala na dostosowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników, przy jednoczesnym dopasowaniu konstrukcji do estetyki i architektury obiektu. Pergole tarasowe z powodzeniem odpowiadają na potrzeby tradycyjnych domów jednorodzinnych, jak i obiektów wznoszonych zgodnie z bieżącymi trendami. Co istotne, z zabudowy tarasowej możemy bez obaw korzystać zarówno w przypadku tarasów posadowionych na gruncie, jak

i tarasów znajdujących się na wyższych kondygnacjach budynków, także na dachach zielonych.

Na co zwrócić uwagę zamawiając nowoczesną pergolę na taras?

Wybierając nowoczesną pergolę na taras warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • W jaki sposób korzystam z tarasu?
  • Jak chciałbym korzystać z tarasu?
  • Czy zależy mi na możliwości całorocznego użytkowania tarasu?

Jeśli z tarasu korzystamy przede wszystkim w sezonie letnim i zależy nam na ochronie przestrzeni wypoczynkowej przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz opadami atmosferycznymi warto wybrać samo zadaszenie tarasu. Może to być zadaszenie wsparte na konstrukcji wolnostojącej lub oparte o ścianę budynku. Dostępne są pergole z zadaszeniem wykonanym:

  • z ruchomych lameli (ten typ daje nam bardzo dużą swobodę zarządzania ilością promieniowania słonecznego przenikającego na taras),
  • z paneli szklanych,
  • z materiału z opcją rozsuwania i zasuwania materiału zacieniającego.

Jeśli zależy nam na tym, żeby z tarasu korzystać przez dłuży czas - od wczesnej wiosny do później jesieni - powinniśmy się zastanowić nad konstrukcją wyposażoną w osłony boczne. W zależności od producenta osłony boczne (ściany) mogą być wykonane z materiałów o różnej szczelności i różnym stopniu przenikania ciepła. Jednym z najpopularniejszych systemów jest system rolet zewnętrznych, przy czym po ich opuszczeniu tracimy możliwość obserwowania tego, co dzieje się w ogrodzie. Dlatego decydując się na osłony boczne warto rozważyć osłony wykonane ze szkła.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.