Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Czytelniczka skarży się na stan dróg w powiecie ostrowskim, drogi zamieniły się w lodowisko

W ostatnich dniach otrzymaliśmy pismo od jednej z naszych czytelniczek, która skarży się na stan dróg po opadach śniegu oraz ujemnych temperaturach powiecie ostrowskim.

2021/01/las-zima-jpg_600aaa1d5587e Fot. archiwum

- Dzień dobry, piszę do TO bo czuje się już bezsilna. Chodzi o stan dróg. dopiero zaczęła się zima, a na drogach jest tragedia. Szklanka bądź jak kto woli lodowisko. Drogi powiatowe w ogóle nie są sypane, nie są zadbane. Wyszło dziwne rozporządzenie że nie trzeba sypać niektórych dróg powiatowych a inne tylko na zakrętach i wzniesieniach, ale to jest tragedia. Jeździ się jak na saniach. Pani w zarządzie dróg powiatowych twierdzi że drogi wszystkie są posypane a za chwilę mówi, że nie stać jej na sól bo jest droga i nie będą sypać. Trasa powiatowa Ostrów Chmielewo po kilku dniach jest juz rozjeżdżona i lód zniknął ale od Chmielewa do Zarąb jest chropowatość i lód, choć miejscami jest goły asfalt, natomiast od Zarab do Gąsiorowa jest lodowisko.... W poniedziałek i wtorek na całej tej trasie było lodowisko mimo że śnieg padał w sobotę i niedzielę. Między Zarebami a Gasiorowem co kilka metrów są ślady, że ktoś "siedział" w rowie. Trasa powiatowa Zawisty-Kankowo też wcale nie lepiej wygląda. Pisze tu o trasach którymi się poruszam. W tamtym roku tylko gmina nie miała pieniędzy na odśnieżanie teraz również powiat a gdzie sa nasze podatki? Gminne drogi swoją drogą (mowa tu o Gminie Zaręby Kościelne) to też jakaś tragedia.... może mogliby Państwo zainteresować się ta sprawą i naszym bezpieczeństwem oraz tym gdzie się podziały pieniądze z naszych podatków, że nasze podstawowe potrzeby bezpieczeństwa nawet nie mogą być zapewnione? Nie rozumiem zupełnie dlaczego nikt nic z tym nie robi - pisze czytelniczka.

O wypowiedź w tej sprawie zapytaliśmy Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Gdy otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie ją opublikujemy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.