Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Suplementy diety - jak je odpowiednio dobrać do swoich potrzeb?

Suplementy diety to produkty, które zawierają w swoim składzie substancje odżywcze w postaci witamin, mikroelementów oraz innych związków pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.

2021/12/top-view-fresh-fruits-vegetables-with-different-medicine-wooden-spoon-kopia-jpg_61cc0884d93c0

Są sprzedawane w postaci kapsułek, tabletek, płynów lub proszków. Jak w szerokiej gamie takich produktów znaleźć te, które będą dopasowane do naszych konkretnych potrzeb? Podpowiadamy.

​Suplementy na odchudzanie

Wśród popularnych środków wspomagających odchudzanie znajdziemy takie, które skutecznie hamują apetyt, więc nie czujemy potrzeby, aby sięgać po przekąski. W ich składzie dominują wyciągi z alg i owoców. Stosując je regularnie będzie nam łatwiej zachować zalecany reżim żywieniowy, co ma szczególne znaczenie przy wyjątkowo wymagających dietach.

Jeśli zależy nam na walce z otyłością i naszym głównym problemem jest odkładający się po każdym posiłku tłuszcz, to warto sięgnąć po suplementy diety na bazie zielonej herbaty. Działają one skutecznie zwłaszcza w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną. Zmniejszają wchłanianie tłuszczu, wydzielając go na zewnątrz organizmu oraz ułatwiają jego trawienie.

Należy mieć świadomość tego, że samo zażywanie wymienionych suplementów diety nie będzie w żaden sposób skuteczne jeśli nie połączymy tego ze zwiększoną aktywnością fizyczną. Te produkty nie wpływają bezpośrednio na efekt odchudzający, a jedynie w mniejszym lub większym stopniu wspomagają ten proces.

​Suplementy odżywcze

Wśród suplementów diety ogromną część stanowią te, które zawierają w swoim składzie starannie wyselekcjonowane zestawy witamin oraz naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Mogą wspomagać odporność organizmu, przeciwdziałać wypadaniu włosów, wzmacniać paznokcie i poprawiać kondycję skóry.

​Suplementy dla sportowców

Po suplementy diety sięgają także sportowcy, którzy potrzebują zregenerować organizm oraz uzupełnić niedobór witamin i składników mineralnych po wyczerpujących treningach. Na przykład odżywki węglowodanowe wspomagają bezpośrednio organizm dostarczając podstawowe paliwo dla komórek. Co tym samym pozwala zachować dobrą kondycję przy długotrwałych sesjach treningowych.


Początkujący sportowcy muszą liczyć się z uciążliwymi zakwasami. Wśród suplementów diety, które pozwalają poradzić sobie z tym problemem znajdziemy różne środki, które działają kompleksowo na regenerację mięśni. Regularne ich stosowanie może ustrzec przed występowaniem bolesnych dolegliwości po intensywnym wysiłku fizycznym.


Szeroki wybór suplementów diety przygotowanych pod kątem różnych potrzeb, można znaleźć w sklepie internetowym https://mybionic.pl/.

Artykuł sponsorowany


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.