Nowy taryfikator mandatów dotknął mieszkańca gminy Boguty Pianki, pijany rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 zł.
- Nietrzeźwi rowerzyści na drodze stwarzają poważne zagrożenie dla siebie oraz kierowców aut. Kierowanie jednośladem w takim stanie może doprowadzić do wywrócenia się rowerzysty na drodze a wtedy nieszczęście gotowe, dlatego ostrowscy jak i małkińscy czy nurscy policjanci przeciwdziałają takim sytuacjom i kontrolują stan trzeźwości rowerzystów.
W poniedziałek po południu w Szpicach-Chojnowie policjanci z małkińskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 63-letni mieszkaniec gminy Boguty-Pianki został zbadany na stan trzeźwości, mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę 2500zł mandatem - informuję rzecznik KPP w Ostrowi Mazowieckiej mł. asp. Marzena Laczkowska
Przypominamy, że po zmianach które nastąpiły 1 stycznia tego roku, kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi mandat w wysokości 2500zł - dodaje.
![Nowy taryfikator mandatów dotknął mieszkańca gminy Boguty Pianki, pijany rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 zł.
[foto]20658[/foto]](https://www.ostrowmaz24.pl/uploads/artykuly/2019/07/wypadek-rowerzysta-jpg_5d2f2b06adfc8-big.webp)
💬 Komentarze (0)