Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policja uczy przedszkolaków bezpieczeństwa na drodze

Zasady bezpieczeństwa na drodze to ważne informacje, które powinny być przekazywane nawet najmniejszym dzieciom. Takie spotkanie odbyło się we wtorek 11 stycznia, z dziećmi z Przedszkola nr 3 przy ulicy A. Krajowej.

2022/01/policja-uczy-przedszkolakow-bezpieczenstwa-na-drodze-fot-komenda-powiatowa-policji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_61dd8188cdc49 Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

We wtorek dzieci z Przedszkola nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej odwiedzili dzielnicowi oraz policjantka zajmująca się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, jakie najmłodsi mogą spotkać podczas spaceru ulicą. Było to spotkanie podczas którego po raz pierwszy do praktycznej nauki poruszania się po jezdni wykorzystano miasteczko ruchu drogowego, które zostało przekazane 6 grudnia 2021 roku przez PSB Mrówka w Ostrowi Mazowieckiej.

- Następnie przyszła pora na praktyczną naukę. Dzieci wcielały się w rolę pieszego używającego odblasków, kierowców aut, policjantów, strażaków i ćwiczyły bezpiecznego poruszanie się po drodze. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski aby były widoczne = bezpieczne na drodze - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.