Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty

Kolejny pijany rowerzysta został ukarany. Mężczyzna poruszający się rowerem miał 0.6 promila alkoholu w organizmie.

2021/05/alkohol-fot-freepik-jpg_6094fb0264c48 Zdjęcie ilustracyjne

We wtorek 11 stycznia ostrowscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę poruszającego się rowerem ul. 3-go Maja. Styl jazdy 53-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego wzbudził u policjantów podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 0.6 promila u mężczyzny.

53-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

- Od 1 stycznia tego roku kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdująca się w stanie nietrzeźwości (ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie) lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu jest bardzo kosztowne, mandat w wysokości 2500zł - poinformowała mł. asp. Marzena Laczkowska.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.