Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Wprowadzony został stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju!

Stopień alarmowy został wprowadzony w związku z potencjalnym ryzykiem zagrożenia bezpieczeństwa systemów telefonicznych i obowiązuje od wtorku 18 stycznia, od godz. 23.59 do niedzieli 23 stycznia, do godz. 23.59.

2018/11/klawiatura-komputer-jpg_5bfe80e666508 Zdjęcie ilustracyjne

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Dotyczy to zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych, jakie są określone w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Alarm jest przede wszystkim sygnałem dla służb, które dbają o bezpieczeństwo oraz całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

W takiej sytuacji administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować oraz weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe są wprowadzane, zmieniane oraz odwoływane w drodze zarządzenia przez Prezesa Rady Ministrów na podstawie przepisów z 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.