Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Polecane miejsca w Polsce

Jednym z ważnych momentów bycia razem są wspólne wyjazdy - i to zarówno te krótsze (na przykład weekendowe), jak i nieco dłuższe (między innymi wspólny urlop).

2022/01/1-kopia-jpg_61ea5c36d41e1

I chociaż wybór takich miejsc jest bardzo duży, to czasami warto zdecydować się na takie, które słyną ze swojej romantyczności i są polecane przede wszystkim dla par.

Wyjazd w takie miejsce można zaplanować na szczególną okazję - na przykład rocznicę, Walentynki lub urodziny partnera. Czasami jeden weekend wystarczy, aby miło spędzić czas i na nowo podnieść temperaturę uczuć. Gdzie zatem warto spędzić weekend ze swoją drugą połówką?

Kazimierz Dolny

Jednym z najbardziej romantycznych polskich miast jest Kazimierz Dolny, który zdobywa to miano w niemal wszystkich rankingach. Taki wybór nie jest zaskakujący, gdyż Kazimierz - ze swoimi renesansowymi kamieniczkami, brukowanymi i niezwykle urokliwymi uliczkami, oszałamiającym widokiem z Góry Trzech Krzyży, tajemniczymi ruinami oraz wszechobecną atmosferą bohemy - rzuca czar nawet na zadeklarowanego singla. A w przypadku zakochanych par staje się obowiązkowym miejscem na mapie ich wycieczek. Tutaj niemal obowiązkowe są wieczorne spacery w bajkowej atmosferze, posiedzenie na ławeczce zakochanych czy zjedzenie kolacji w klimatycznej knajpce. A po tym wszystkim można udać się na nocleg do jednego z wielu hoteli i tam kontynuować romantyczne uniesienia, którym sprzyja atmosfera Kazimierza Dolnego. To właśnie podczas takiego wyjazdu warto wnieść do życia erotycznego nieco nowości. Być może od dawna marzyliście o pewnych zmianach w sypialni - na przykład o bdsm czy o gadżetach erotycznych. Taki romantyczny wyjazd to doskonała okazja do wprowadzenia tych fantazji w życie. Jeżeli obie strony tego chcą, to warto przełamać początkowy wstyd. Efekty mogą być zaskakujące. A przecież w życiu erotycznym chodzi o to, aby nie popaść w rutynę. Dodatkową zachętą niech będzie fakt, iż różnego rodzaju gadżety (między innymi strap on) są powszechnie dostępne.

Droga Miłości we Wrocławiu

Wrocław to przepiękne i romantyczne miasto, w którym zakochane pary zawsze znajdą coś dla siebie. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest wrocławska Droga Miłości, która zaczyna się w katedrze świętego Jana Chrzciciela (gdzie trzeba się pomodlić o szczęście w miłości oraz pogłaskać rzeźbę lwa stojącą przy wejściu), a kończy na Moście Tumskim. To właśnie tam - według legendy - będzie czekała miłość życia. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż to w tym miejscu odbyły się zaręczyny Mieszka I i Dobrawy. Do dzisiaj ta tajemnicza droga jest stałym punktem zakochanych przyjeżdżających do stolicy Dolnego Śląska.

Chełmno

Chełmno to bez wątpienia najbardziej zakochane miasto w Polsce. Dlaczego? Otóż jego patronem jest święty Walenty, którego relikwie znajdują się w tutejszym kościele farnym. Nie dziwi zatem fakt, iż miasto bardzo uroczyście obchodzi Walentynki. To właśnie tutaj zakochana para może skosztować bułeczek z lubczykiem (który uznawany jest za naturalny afrodyzjak), przejść się trasą spacerową dedykowaną parom, zachwycić się dywanami kwiatowymi w kształcie serc czy posłuchać romantycznych piosenek na Festiwalu Muzyki Miłosnej.

Wymienione wyżej miasta stanowią tylko niewielki ułamek miejsc, które warto odwiedzić podczas podróży ze swoją drugą połówką. Mówiąc o takich miejscach nie wolno też zapominać o Lanckoronie (urokliwym miasteczku położonym niedaleko Krakowa), Kładce Bernatce w Krakowie (na której wisi tysiące kłódek - symboli miłości), nadbałtyckich plażach czy różnorodnych parkach. Wśród tych ostatnich trzeba wymienić Łazienki Królewskie w Warszawie, Park Oliwski w Gdańsku, Park Mużakowski w okolicach Łęknicy, Arkadia pomiędzy Łowiczem a Skierniewicami, Park Dworski w Iłowej i wiele innych. Pobyt w każdym z tych miejsc na pewno wywoła szybsze bicie serca. I właśnie dlatego warto wybrać się tam ze swoją drugą połówką.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.