Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Zabudowa kontener, czyli pomysł na funkcjonalne urządzenie pojazdu typu pick-up

Pojazd typu pick-up, czyli samochód wyposażony w nadwozie charakteryzujące się skrzynią ładunkową znajdującą się zaraz za kabiną pasażerską cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm oferujących usługi z dojazdem.

2022/01/shutterstock-1011879271-kopia-jpg_61efc78adc334

Pick-upy świetnie radzą sobie w trudnych warunkach drogowych i są w stanie dotrzeć także do trudnodostępnych lokalizacji. W celu zwiększenia ich funkcjonalności z perspektywy mobilnego serwisu lub zespołu monterskiego ważne jest odpowiednie zagospodarowanie skrzyni ładunkowej.

Zabudowa dla pick-upa

Zabudowa kontener to funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu możemy w znaczący sposób zwiększyć ładowność skrzyni. Wynika to z faktu, iż zabudowa jest montowana w miejscu skrzyni, dzięki czemu automatycznie ją powiększa, jednocześnie zapewniając organizację przestrzeni ładunkowej, którą możemy bardzo precyzyjnie dostosować do konkretnych potrzeb.

W zależności od obowiązków wykonywanych przez pracownika w terenie inteligentna zabudowa może pomóc w:

  • organizacji narzędzi,
  • segregacji małych detali,
  • ergonomicznej organizacji mobilnego stanowiska pracy.


Zabudowa wewnętrzna

Zastosowanie samochodów dostawczych N1 do zastosowań specjalnych, m.in. jako warsztat pracy mobilnego pogotowia energetycznego, zespołu budowlanego czy serwisu telekomunikacyjnego nastręcza wielu problemów. Podstawowym jest bardzo ograniczona przestrzeń ładunkowa, którą możemy wykorzystać w prawdzie do transportu ładunków wielkogabarytowych, ale nie do końca jako zaplecze techniczne czy narzędziowe. Zabudowa wewnętrzna montowana w miejscu skrzyni pick-upa rozwiązuje te problemy dostarczając większą i bardziej zorganizowaną przestrzeń przechowywania, w ramach której każde narzędzie i każda śrubka maja swoje miejsce.

Możliwość stworzenia intuicyjnego, a zarazem powtarzalnego systemu organizacji przestrzeni przekłada się na wysoką ergonomię pracy zespołów pracujących w systemie zmianowym i wykorzystujących ten sam pojazd. W pojeździe, w którym określone rzeczy - narzędzia, komponenty, detale - mają swoje miejsce łatwiej utrzymać porządek i łatwiej znaleźć potrzebny przedmiot, nawet jeśli z tego samego zaplecza narzędziowego korzysta więcej niż jeden zespół pracowniczy.

Czy zabudowa kontener daje możliwość własnej aranżacji przestrzeni ładunkowej?

Zabudowy samochodowe co do zasady są projektowane i wykonywane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klientów. W praktyce oznacza to, iż zabudowa kontener może zostać wykonana z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych systemów przechowywania, o ile oczywiście nie zaistnieją przeszkody techniczne do ich wdrożenia. Dodatkową zaletą oferowanych systemów jest ich wykonanie z precyzyjnie wyselekcjonowanych materiałów, co przekłada się na trwałość zabudowy, jej wysoką estetykę oraz łatwość utrzymania w czystości.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.