Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Szulborze Wielkie


Michał Rutkowski tymczasowo będzie pełnił funkcję Wójta Gminy Szulborze Wielkie

Michał Rutkowski został powołany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na wniosek Wojewody Mazowieckiego na osobę, która pełnić będzie funkcję Wójta w gminie Szulborze Wielkie.

2022/03/nowy-wojt-gminy-szulborze-wielkie-fot-mazowiecki-urzad-wojewodzki-w-warszawie-jpg_6232e11b88005 Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

W środę 16 marca w Urzędzie Gminy Szulborze Wielkie Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył nominację. Podczas wydarzenia obecny był również Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce.

Na pełnienie funkcji Wójta Gminy Szulborze Wielkie został powołany Michał Rutkowski, aż do momentu wyboru nowego wójta gminy. Jest to związane z wygaśnięciem mandatu Wójta Gminy Szulborze Wielkie. Dotychczasowy Wójt Krzysztof Marian Michalec zmarł 18 lutego br.

- Zgodnie z art. 28 f Ustawy o samorządzie gminnym - w przypadku wygaśnięcia mandatu Wójta przed upływem kadencji jego funkcję, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego Wójta, pełni osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów. Zgodnie z art. 474 par. 2 w związku z art. 372 Kodeksu wyborczego przedterminowe wybory Wójta zarządza Prezes Rady Ministrów w terminie 90 dni od dnia zaistnienia przyczyny zarządzenia tych wyborów - możemy przeczytać na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Wojewoda Mazowieckie za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji występuje do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o wyznaczenie osoby pełniącej funkcję Wójta Gminy.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.