Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Jest odpowiedź Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej na skargę naszego czytelnika

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiadomość od jednego z naszych czytelników, który skontaktował się z nami, w związku z dewastowaniem koszy na śmieci przy deptaku oraz ścieżce rowerowej między Lidlem a Biedronką.

2022/04/zdewastowane-kosze-na-smieci-przy-sciezce-miedzy-lidlem-a-biedronka-fot-ostrowmaz24-08-jpg_624705145e0a1

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie zniszczonych koszy przy deptaku oraz ścieżce rowerowej między Lidlem a Biedronką.

- Jestem mieszkańcem domu sąsiadującego bezpośrednio ze ścieżka rowerową i deptakiem pomiędzy Lidlem a Biedronką. To, co się dzieje z dewastowaniem regularnym koszy na śmieci jest dla mnie niezrozumiałe. Miasto za nasze wspólne pieniądze podatników zagospodarowało ten obszar, a nie potrafi go dostatecznie zabezpieczyć przed wandalami. Kosze na śmieci są regularnie niszczone - całym ciągiem - po kilka na raz. Miasto remontuje, po czym po kilku dniach ktoś znów je niszczy. Monitoring - na co drugim słupie są kamery. Wydaje mi się, że działały chyba tylko po uroczystym otwarciu. Nie uświadczy się policji ani straży miejskiej. Oczywiście dewastowanie nie dzieje się w biały dzień. Nawiasem mówiąc, jak bym pierwszy lockdown to policja przyczajona w krzakach mogła pół dnia pilnować, by nikt na ścieżkę nie wyszedł. I piszę to, bo widzę to miejsce codziennie. Na koniec perełka w załącznikach - jak zaprawia się kosze. Proszę o interwencję - może media coś z tym potrafią zrobić, bo urzędnikom myślenie jeszcze na wiosnę nie do końca się uaktywniło - informuje czytelnik.

O komentarz i odniesienie się do opisywanej przez czytelnika sytuacji poprosiliśmy Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

- Odpowiadając na e-mail z dnia 30 marca 2022r. dotyczący zniszczenia koszy na śmieci ustawionych wzdłuż ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy 3 Maja do ulicy B. Prusa informuję, że Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi dochodzenie mające na celu wykrycie sprawcy zdewastowania koszy. Ponadto informuję, że kosz na śmieci, który widoczny jest na załączonych do emaila zdjęciach został naprawiony i pomalowany - czytamy w piśmie od Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka.

2022/04/kosz-jpg_6249614924207

Wasze opinie

asascac   03:22, 04.04.2022

Wandale niszczą nam siłownie plenerowe, ławki, szafki z książkami, trzeba więcej kamer i usprawnić monitoring. Do tego jesli jesteśmy świadkami takich zdarzeń to zgłaszajmy to na policję.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.