Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Blisko tragedii, kierowca wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Prostyni na przejeździe kolejowym. Kierowca skody wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji.

2022/05/niebezpieczne-zachowanie-kierowcy-fot-komenda-powiatowa-policji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_628cabb140dce Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

W Prostyni w gminie Małkinia Górna w sobotni poranek 21 maja doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe, którą zarejestrował monitoring kolejowy. 82-letni kierowca skody z powiatu sokołowskiego wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek oraz włączonej sygnalizacji świetlnej zakazującej wjazdu na przejazd kolejowy.

- Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zmusiło maszynistę pociągu relacji Ełk - Wrocław Główny do gwałtownego hamowania. Kierowca swoim zachowaniem mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. Całe zdarzenie zarejestrowały dwie kamery kolejowego monitoringu. Małkińscy policjanci ustalili kierowcę auta, 82-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego został wczoraj ukarany mandatem w kwocie 2000zł - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.

Policja apeluje do kierowców o więcej zdrowe rozsądku i nie igranie z własnym życiem. Wjazd na przejazd kolejowy przy opuszczonych rogatkach to jeden krok od tragedii.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.