Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Sprawcy próbowali wyłudzić pieniądze za pomocą kodu BLIK

Sprawcy próbowali wyłudzić pieniądze za pomocą kodu BLIK od znajomych 55-latki. Mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła incydent w komendzie.

2020/03/telefon-internet-jpg_5e82157e32536 Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 23 maja mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w komendzie próbę wyłudzenia pieniędzy. Sprawy za pomocą komunikatora od znajomych 55-latki próbowali wyłudzić pieniądze za pomocą kodu BLIK. Na szczęście sprawcy nie osiągnęli swojego celu.

- [...] 55-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w komendzie próbę wyłudzenia pieniędzy. Sprawcy uzyskali dostęp do jej konta społecznościowego i tam za pomocą komunikatora próbowali od znajomych 55-latki "wyciągnąć" kod BLIK. Na szczęście sprawcy nie osiągnęli swojego celu - przekazała mł. asp. Marzena Laczkowska.

Ostrowska policja apeluje o zachowanie ostrożności. Oszuści co raz częściej działają w internecie i tam dokonują przestępstw. Warto pamiętać, że jeżeli nagle od "znajomego" otrzymamy prośbę o pomoc w postaci przesłania kodu BLIK do zapłaty za zakupy, gdy zabraknie gotówki, możemy być pewnie, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.