Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Sprawcy próbowali wyłudzić pieniądze za pomocą kodu BLIK

Sprawcy próbowali wyłudzić pieniądze za pomocą kodu BLIK od znajomych 55-latki. Mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła incydent w komendzie.

2020/03/telefon-internet-jpg_5e82157e32536 Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 23 maja mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w komendzie próbę wyłudzenia pieniędzy. Sprawy za pomocą komunikatora od znajomych 55-latki próbowali wyłudzić pieniądze za pomocą kodu BLIK. Na szczęście sprawcy nie osiągnęli swojego celu.

- [...] 55-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w komendzie próbę wyłudzenia pieniędzy. Sprawcy uzyskali dostęp do jej konta społecznościowego i tam za pomocą komunikatora próbowali od znajomych 55-latki "wyciągnąć" kod BLIK. Na szczęście sprawcy nie osiągnęli swojego celu - przekazała mł. asp. Marzena Laczkowska.

Ostrowska policja apeluje o zachowanie ostrożności. Oszuści co raz częściej działają w internecie i tam dokonują przestępstw. Warto pamiętać, że jeżeli nagle od "znajomego" otrzymamy prośbę o pomoc w postaci przesłania kodu BLIK do zapłaty za zakupy, gdy zabraknie gotówki, możemy być pewnie, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.