Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Znamy przyczynę problemu z sygnalizacją świetlną na ulicy Małkińskiej. MZDW odpowiedział!

Jakiś czas temu otrzymaliśmy wiadomość od jednej z naszych czytelniczek, która zadała pytanie dotyczące sygnalizacji świetlnej na odcinku drogi Ostrów Mazowiecka - Małkinia Górna.

2022/07/sygnalizacja-swietlna-ul-malkinska-fot-ostrowmaz24-jpg_62ce779976cbc

Prace remontowe na ulicy Małkińskiej nie zostały zakończone. Co więcej, wykonawca przerwał remont drogi a problemy z sygnalizacją świetlną są dodatkiem do całej sytuacji. Czytelnicy naszego portalu zgłaszają problem z sygnalizacją świetlną na remontowanym odcinku ul. Małkińskiej. W związku z tym kierowcy mają utrudnione poruszanie się remontowaną drogą i może to stanowić niebezpieczeństwo dla osób poruszających się tym odcinkiem.

- Witam, chciałabym poruszyć temat świateł na remontowanym odcinku drogi Ostrów Mazowiecka - Małkinia Górna. Światła na zwężonym odcinku drogi zezwalają jednocześnie na wjazd na mijankę autom z obu stron lub jedna z sygnalizacji zwyczajnie nie działa. Notorycznie powstają zatory i sytuacje wymuszające na kierowcach najróżniejsze manewry. Kto jest za to odpowiedzialny? Czy wykonawca prac remontowych nie jest zobowiązany do zapewnienia kierowcom BEZPIECZNEGO przejazdu przez drogę? To nie jest jednorazowa sytuacja, jeżdżę tą trasą w każdy weekend i od trzech tygodni nie przejechałam na tych światłach bezproblemowo - pisze jedna z czytelniczek.

O wypowiedź w tej sprawie zapytaliśmy Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Sytuacja, o której Pani pisze nie powinna mieć miejsca, pod warunkiem że kierowcy zastosują się do obowiązującej w danej chwili sygnalizacji świetlnej. Sygnalizatory są zaprogramowane i scalone. Pracują jako jeden układ. Oczywiście nie wykluczamy awarii. Jednak z większości sygnałów, jakie otrzymujemy wynika, że kierowcy niecierpliwią się i wjeżdżają na czerwonym świetle, jednak dziękujemy za informację. Zdecydowanie poważniejszy problem, z którym trudno sobie poradzić jest nagminna kradzież akumulatorów zasilających sygnalizację świetlną. Dzisiejszej nocy (22.08.2022), po raz kolejny stacje zasilania zostały skradzione, więc sygnalizacja nie działała. Dzięki zabezpieczeniom, jakie zastosowaliśmy mamy nadzieję, że sprawca zostanie znaleziony przez policję, niemniej jednak kradzież na kilka godzin skutecznie unieruchomiła sygnalizatory. Aktualnie nasi pracownicy montują kolejne akumulatory z kolejnymi zabezpieczeniami. Jeszcze dziś sygnalizacja powinna zacząć pracować. Wyrażamy nadzieję, że jutro rano sygnalizatory nadal będą działać - odpowiada Monika Burdon, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Wasze opinie

Abc   22:45, 30.08.2022

Ja też znam przyczynę, firma po prostu spierdo.... z placu budowy a mieszkańcom zostawiła dziury i nie dokończona drogę. W starożytności Rzymianie mieli lepsze drogi. Powinno się dostać za to MZDW i wykonawcy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.