Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Nowy most w miejscowości Kuleszki-Nienałty!

Przedstawiciele Urzędu Gminy Andrzejewo dokonała odbioru technicznego mostu w miejscowości Kuleszki-Nienałty. Stary most rozebrany został ze względu na zły stan techniczny.

2022/09/nowy-most-w-miejscowosci-kuleszki-nienalty-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_63299b06972f8 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W czwartek 15 września odbyło się uroczyste odebranie mostu w miejscowości Kuleszki-Nienałty. Odbioru technicznego dokonała wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, sekretarz gminy Robert Rosiak, a także inspektor nadzoru Paweł Sobieski oraz Łukasz Siwek przedstawiciel firmy RAITILSp. z o.o. wykonującej inwestycję. W uroczystym odbiorze mostu udział wziął również sołtys sołectwa Kuleszki-Nienałty Dariusz Kulesza. Koszt inwestycji wyniósł 2 mln 72 tys. 72.07 złotych, z czego środki uzyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład to 95 proc. wartości zadania - 1 mln 968 tys. 468.47 złotych.

Stary most w miejscowości Kuleszki-Nienałty rozebrany został ze względu na zły stan techniczny, starą konstrukcję, a także zmieniające się potrzeby mieszkańców. Konstrukcja była również podmywana podczas podnoszenia się stanu wody w rzece Mały Brok. Zadanie polegało na zbudowaniu nowego mostu, na którym wykonano m.in. żelbetonowy ustrój nośny, izolację, chodniki, a także odwodnienie, nawierzchnię bitumiczną na moście oraz drodze dojazdowej, elementy zabezpieczenia t.j.: znaki drogowe i bariery ochronne.

- Wybudowany most jest solidniejszy, bezpieczniejszy oraz posiada znacznie większy limit tonażowy, który jest ważny dla rolników - informuje Urząd Gminy Andrzejewo.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.