Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Nur


Rusza sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie w gminie Nur

Urząd Gminy Nur informuje, że mieszkańcy gminy będą mogli składać zgłoszenia na chęć zakupu węgla w preferencyjnej cenie. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski w minionym roku a jeszcze nie otrzymali węgla będą obsługiwani w pierwszej kolejności.

2023/01/wegiel-jpg_63b2bab78726d Zdjęcie ilustracyjne

Od poniedziałku 9 stycznia Urząd Gminy Nur przyjmuje wnioski dotyczące zakupu węgla w preferencyjnej cenie, o który mogą ubiegać się mieszkańcy gminy, którzy są uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski w minionym roku, a jeszcze nie otrzymali węgla będą obsługiwani w pierwszej kolejności. Na chwilę obecną gmina Nur oczekuję na dostawę węgla od sprzedawcy. Jeśli do 31 grudnia 2022 roku nie dokonano zakupu paliwa stałego albo dokonano zakupu węgla w mniejszej ilości niż 1.5 tony to niewykorzystana ilość powiększa limit na okres 1.01.2023 - 30.04.2023.

Węgiel dostępny będzie na składzie Materiały Budowlane Dariusz Michałowski przy ul. Małkińskiej 9A.

Szczegółowe zasady zakupu węgla:

  1. Osoby, które wcześniej złożyły wniosek o zakup węgla w gminie zgłaszają się do Urzędu Gminy Nur (pokój nr 9) w celu odbioru faktury zakupu (otrzymują dwa egzemplarze, można odebrać także certyfikat jakości węgla).
  2. Fakturę należy opłacić - opłatę można uiścić w banku lub online.
  3. Po odbiór węgla należy zgłosić się w w/w miejsce z potwierdzeniem opłaconej faktury (potwierdzenie opłaty wraz z 1 egzemplarzem faktury należy zostawić w miejscu wydawania węgla).
    Przed podjęciem decyzji o zakupie węgla można obejrzeć węgiel we wskazanych miejscach.
    Sprzedaż węgla będzie dokonywana systematycznie wg. posiadanego na składzie surowca.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.