Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Zakończono odtwarzanie podłogi w kaplicy św. Rocha w Starym Lubotyniu!

W Starym Lubotyniu trwa renowacja zabytkowej kaplicy św. Rocha, w której udało się zakończyć odtwarzanie podłogi. W miejsce spróchniałej i niebezpiecznej drewnianej podłogi ułożono betonowe płyty oraz sosnowe deski.

2023/01/remont-podlogi-w-kaplicy-sw-rocha-fot-urzad-gminy-w-starym-lubotyniu-jpg_63bfc7b168d22 Fot. Urząd Gminy Stary Lubotyń

Z końcem grudnia w Starym Lubotyniu udało się zakończyć odtwarzanie podłogi w kaplicy św. Rocha. Prace polegały na odtworzeniu jej pierwotnego wyglądu i w miejsce starej i niebezpiecznej podłogi położono betonowe płyty. Dzięki temu posadzka wyglądała tak jak w chwili powstania. Następnie na legarach znalazły się drewniane, zaimpregnowane sosnowe deski, które idealnie pasują do wnętrza zabytku. Sposób ich ułożenia również miał znaczenie, ponieważ był charakterystyczny dla XIX wieku konstrukcji. Teraz posiada gwoździowanie i specjalne ułożenie desek względem siebie. 

Zadanie udało się dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach przedsięwzięcia 4 "Wsparcie dla rozwoju infrastruktury społecznej i drogowej" za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Zielone Sioło" w zeszłorocznym naborze w ramach działania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w kwocie 74 tys. 354 złotych. Pozostała kwota, czyli 76 tys. na zadanie pt. "Remont i odbudowa podłogi w zabytkowej kaplicy cmentarnej w m. Stary Lubotyń" to środki własne gminy.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.