Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Zakończono odtwarzanie podłogi w kaplicy św. Rocha w Starym Lubotyniu!

W Starym Lubotyniu trwa renowacja zabytkowej kaplicy św. Rocha, w której udało się zakończyć odtwarzanie podłogi. W miejsce spróchniałej i niebezpiecznej drewnianej podłogi ułożono betonowe płyty oraz sosnowe deski.

2023/01/remont-podlogi-w-kaplicy-sw-rocha-fot-urzad-gminy-w-starym-lubotyniu-jpg_63bfc7b168d22 Fot. Urząd Gminy Stary Lubotyń

Z końcem grudnia w Starym Lubotyniu udało się zakończyć odtwarzanie podłogi w kaplicy św. Rocha. Prace polegały na odtworzeniu jej pierwotnego wyglądu i w miejsce starej i niebezpiecznej podłogi położono betonowe płyty. Dzięki temu posadzka wyglądała tak jak w chwili powstania. Następnie na legarach znalazły się drewniane, zaimpregnowane sosnowe deski, które idealnie pasują do wnętrza zabytku. Sposób ich ułożenia również miał znaczenie, ponieważ był charakterystyczny dla XIX wieku konstrukcji. Teraz posiada gwoździowanie i specjalne ułożenie desek względem siebie. 

Zadanie udało się dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach przedsięwzięcia 4 "Wsparcie dla rozwoju infrastruktury społecznej i drogowej" za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Zielone Sioło" w zeszłorocznym naborze w ramach działania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w kwocie 74 tys. 354 złotych. Pozostała kwota, czyli 76 tys. na zadanie pt. "Remont i odbudowa podłogi w zabytkowej kaplicy cmentarnej w m. Stary Lubotyń" to środki własne gminy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.