Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jak w łatwy sposób zarezerwować produkt apteczny bez tracenia czasu i nerwów?

Szukasz sprawdzonej i skutecznej metody na rezerwowanie leków na receptę i produktów w ulubionej aptece bez wychodzenia z domu? Aplikacja medme moja apteka ma wiele do zaoferowania!

2023/01/duze-braki-produktow-medycznych-jak-w-latwy-i-wygodny-sposob-zrealizowac-e-recepte1-jpeg_63d0de8e9d675

Leki deficytowe a braki leków w aptekach

Dostępność leków w aptekach zależy od kilku czynników. Warto rozgraniczyć pojęcie leków deficytowych i produktów niedostępnych w danej aptece. Lista leków o utrudnionej dostępności przygotowywana przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny zawiera nazwy produktów medycznych, ich postać, dawkę, wielkość opakowania, a także kody EAN. Ma to umożliwić jak najlepszą identyfikację leku lekarzom i farmaceutom oraz możliwie unikanie przepisywania wskazanych produktów. Zazwyczaj dany lek trafia na listę deficytowych, jeśli używana w nim jest substancja czynna o aktualnie ograniczonej dostępności. Europejskie farmaceutyczne linie produkcyjne nie są dostosowane do pokrycia zapotrzebowania całego kontynentu na leki. Wszelkie jednak problemy z dostępnością w większości przypadków są okresowe, przejściowe i nie mają wpływu na bezpieczeństwo pacjentów. 

2023/01/duze-braki-lekow-w-aptekach-jak-w-latwy-i-wygodny-sposob-zamawiac-deficytowe-leki1-jpeg_63d0dec16d71d

Co zrobić, gdy brakuje produktu w aptece?

Większość leków określanych jako "deficytowe" faktycznie pojawia się w aptekach rzadko lub przez dłuższy czas nie jest dostępna. Nie oznacza to jednak, że nie ma dla tych leków zamienników, albo że znikają one całkowicie. Najczęściej po prostu są przerwy w zatowarowaniu, które trwają od kilku tygodni do paru miesięcy. Należy mieć świadomość, że często leki trudno dostępne mimo wszystko mogą być zakupione w niektórych aptekach, które np. z wyprzedzeniem zaopatrzyły się w dany produkt lub po prostu pacjenci uczęszczający do nich rzadziej wykupywali dany farmaceutyk. 

W dobie internetu i funkcjonalnych rozwiązań dla pacjentów istnieją sposoby na to, aby nie być zmuszonym do spędzenia całego dnia w kolejkach w poszczególnych aptekach. Dobrym tego przykładem jest aplikacja medme moja apteka, która umożliwia sprawdzenie, czy w ulubionej aptece znajduje się dany produkt medyczny (w tym również lek na receptę) oraz jego zarezerwowanie. Gdy będzie możliwe odebranie rezerwacji, aplikacja wyśle o tym powiadomienie. Wtedy dopiero konieczne będzie udanie się do apteki po odbiór rezerwacji i zapłacenie za zarezerwowane produkty.

2023/01/medme-zdjecie-glowne-jpeg_63d0dee51ce01

Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne. Aplikacja może być instalowana na smartfonach pracujących na systemie Android i iOS. Zarezerwowanie leku w aptece nie jest równoznaczne z jego zakupem: zakupu dokonuje się w aptece, bezpośrednio przy realizacji recepty - wtedy dokonuje się płatności za produkt. Rezerwacja jest również niezobowiązująca. Przy zakupie leku wystarczy pokazać aplikację farmaceucie oraz podać kod recepty i PESEL. Wszystkie dane przechowywane w aplikacji są całkowicie bezpieczne. 

Rezerwuj w wygodny sposób leki sprawdzając ich dostępność w ulubionej aptece z aplikacją medme moja apteka - sprawdź sam, jakie to proste! Już teraz pobierz bezpłatną aplikację do rezerwacji leków i produktów medycznych.

Korzystanie z nowoczesnych aplikacji takich jak medme moja apteka znacznie ułatwia oszczędzanie czasu i dbanie o własne zdrowie: jeśli posiadamy kod recepty, z wyprzedzeniem możemy zarezerwować leki przyjmowane na co dzień. Przez aplikację możemy także rezerwować leki OTC i inne apteczne produkty. Wygoda stosowania i intuicyjna nawigacja zdecydowanie usprawniają ten proces.

Artykuł sponsorowany

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.