Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jakie kosmetyki wybrać dla noworodka i niemowlaka? Podręczna lista

Rodzice oczekujący przyjścia na świat swojej pociechy często zastanawiają się, jakie kosmetyki i akcesoria powinny znaleźć się na ich wyprawkowej liście. Czym myć i pielęgnować dziecko w pierwszych miesiącach jego życia?

2023/01/zdj-jpeg_63d10afd76a1c

Kosmetyki dla noworodka - które produkty to must have?

Jeśli chodzi o kosmetyki dla noworodka, które koniecznie muszą znaleźć się pod ręką, gdy maluch zawita na świecie, to z pewnością należy do nich delikatny płyn do kąpieli. Bardzo ważny jest skład takiego produktu. Warto wybierać te z dość krótką listą składników. Do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka niezbędna będzie oliwka. Na liście wyprawkowej powinien znaleźć się też olejek do ciemieniuchy, który ułatwia wyczesywanie jej z włosków, a także natłuszcza skórę głowy. Aby ograniczyć ewentualne odparzenia, warto mieć w zapasie krem pod pieluszkę do pielęgnacji pupy. Do codziennego przemywania dziecięcej buzi, okolicy uszu czy pępka przydatne będą jednorazowe płatki kosmetyczne. Można je stosować z przegotowaną wodą lub roztworem soli fizjologicznej, sprzedawanym w aptekach. W wyprawce dziecka nie może zabraknąć też chusteczek nawilżanych wodą, przydatnych przy zmianie pieluszki czy podczas pobytu poza domem. 
Pośród praktycznych akcesoriów, po które rodzice będą sięgać już od pierwszych dni życia maluszka, znajdują się nożyczki lub cążki do paznokci. Przydaje się również grzebyk do włosów czy szczotka. Praktyczne kosmetyki i akcesoria odpowiednie do stosowania krótko po przyjściu dziecka na świat można znaleźć w sklepie internetowym https://www.51015kids.eu/zdrowie-i-uroda/kosmetyki-dla-dzieci.

Kosmetyki dla noworodka - lista niezbędnych produktów

Jakie kosmetyki dla noworodka od pierwszego dnia życia warto stosować? Wśród podstawowych produktów znajduje się płyn do mycia ciała, który w niewielkiej ilości należy dodać do wanienki wypełnionej wodą. Przy jego zakupie należy szczególną uwagę zwrócić na jakość. Kosmetyki dla noworodków powinny być atestowane. Popularne certyfikaty to między innymi Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka czy Państwowy Zakład Higieny. Rodzice wychowujący dziecko w duchu wegańskim nie powinni mieć problemu ze znalezieniem produktów do jego higieny, które nie były testowane na zwierzętach. Zdradza to oznaczenie z sylwetką królika, a także symbol "Vegan". Równie ważne jest stosowanie oddychających, delikatnych i bezpiecznych dla skóry noworodka pieluszek. W dobie świadomości ekologicznej wielu rodziców decyduje się na stosowanie pieluch wielorazowego użytku, zwłaszcza tych wykonanych z bawełny, tetry i muślinu. Mają tę zaletę, że nie powodują odparzeń ani uczuleń, choć wymagają nieco więcej wysiłku podczas zakładania czy prania. Jeśli chodzi o rozwiązania jednorazowe, sporym powodzeniem cieszą się pieluszki bambusowe, które mają właściwości antyalergiczne. 

Artykuł sponsorowany

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.