Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Zły stan pasów na przejściach dla pieszych w Ostrowi Mazowieckiej. Urząd miasta odpowiedział!

Otrzymaliśmy niedawno skargę od jednego z naszych czytelników, który zauważył, że pasy na przejściach dla pieszych w Ostrowi Mazowieckiej są słabo widoczne.

2023/03/przejscie-dla-pieszych-pasy-jpg_6409eb050fcc8 Zdjęcie ilustracyjne

Jeden z czytelników naszego portalu przesłał nam wiadomość, która dotyczyła pasów na przejściach dla pieszych. Farba na pasach jest powycierana, w związku z tym są one słabo widoczne. Postanowiliśmy to sprawdzić i przejechaliśmy trasę, o której wspomniał czytelnik i zauważyliśmy zły stan pasów na przejściach dla pieszych głównie przed ostrowskim ratuszem, przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Ogrodową, a także na ul. Różańskiej od ronda do zjazdu na trasę S8.

- Tak się złożyło, że przejechałem samochodem nocą od szpitala do zjazdu na S8 z Różańskiej. Na całej długości trasy zebry przejść dla pieszych są tak starte, że wręcz są niewidoczne w światłach samochodu. Może mogliby Państwo poruszyć ten temat i spowodować zadbanie o bezpieczeństwo? - napisał czytelnik.

W tej sprawie napisaliśmy do Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka przesłał odpowiedź.

- Odpowiadając na e-mail z dnia 08 marca 2023 r. dotyczący złego stanu pasów na przejściach dla pieszych na ulicy Duboisa od ronda do ulicy 3 Maja, na ulicy 3 Maja przed Urzędem Miasta oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Ogrodową, na ulicy Różańskiej od ronda do zjazdu na drogę ekspresową S8 informuję, że stan techniczny przejść dla pieszych we wskazanych lokalizacjach znany jest służbom miejskim. W okresie wiosennym z chwilą poprawy warunków atmosferycznych zostaną podjęte prace mające na celu odtworzenie pasów na tych przejściach. Ulica Duboisa od ronda do ulicy 3 Maja jest drogą wojewódzką zarządzaną przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Węgrowie. Z informacji przekazanych przez zarządcę drogi wynika, że w okresie wiosenno-letnim będą wykonane prace odtworzeniowe pasów na przejściach dla pieszych na tym odcinku - przekazał Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Wasze opinie

Marecki   08:55, 12.03.2023

Martwicie się stanem zebr? Zapraszam na ul. Moniuszki, gdzie wyrwy o głębokości nawet 10cm zasypano ostatnio mieszaniną piasku i gliny! Przy obecnej deszczowej pogodzie wspaniałe rozwiązanie. Grajdół i jeszcze raz grajdół. Co na to Urząd Miasta?

Kurczak   19:52, 12.03.2023

Przed wyborami pomalują pisiory.

Anonim   06:52, 13.03.2023

Czekają z robotami do wyborów żeby pokazać jacy oni wspaniali , myślę że obraz obecnej władzy pokazuje droga w kierunku Małkini, a pasów przed każdą zebra stoi znak pionowy a w nocy i tak trzeba patrzeć aby żaden pieszy z pierwszeństwem nie wlazł pod koła a pasy w głupocie nic niezmieniaja

Ala   09:10, 13.03.2023

Słaby kierowca z tego czytelnika skoro patrzy tylko na znaki poziome :)

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.