Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Młodzież w akcji: eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Wąsewie

Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Wąsewo wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Po przejściu dwóch etapów wyłoniono cztery osoby, które wystartują w eliminacjach powiatowych konkursu.

2023/03/turniej-wiedzy-pozarniczej-w-wasewie-fot-urzad-gminy-wasewo-jpg_640e090dc71ef Fot. Urząd Gminy Wąsewo

W piątek 10 marca w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem turnieju było popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ludności, ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W turnieju udział wzięło 15 uczestników ze szkół podstawowych z Brudek Starych, Rząśnika Włościańskiego, Trynos-Osiedla i Wąsewa. Komisja, której przewodniczył Adam Kośnik - Komendant Gminny, Marcin Kania - Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, Anna Marszał i Arkadiusz Godlewski - pracownicy Urzędu Gminy Wąsewo, czuwała nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych. Po ocenie prac pisemnych, do etapu ustnego zakwalifikowało się po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej, tj. kategorii I uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej i kategorii II uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej. Zgodnie z regulaminem o finałowej klasyfikacji decydował etap ustny.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: w I kategorii wiekowej I miejsce zajął Alan Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie, II miejsce - Filip Równy również z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie, a III miejsce - Ewelina Kucińska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych. Natomiast w II kategorii wiekowej I miejsce zdobył Kacper Łoniewski z Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych, II miejsce - Julia Olender z Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim, a III miejsce - Mikołaj Fercho z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz statuetki, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez wójta gminy Wąsewo. Osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca z każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach powiatowych turnieju.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.