Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Nur


Gmina Nur inwestuje w modernizację swojej sieci drogowej

W ostatnich latach w Polsce prowadzona jest intensywna modernizacja infrastruktury drogowej, co ma na celu ulepszanie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników oraz zwiększenie przepustowości dróg. W ramach tych działań coraz więcej gmin podejmuje decyzję o modernizacji dróg gminnych.

2023/04/339644973-664403535489465-7920257137400456396-n-jpg_642d2fd8ed039 Fot. Urząd Gminy Nur

Także gmina Nur postanowiła przeprowadzić modernizację swojej sieci drogowej, a dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, będzie to możliwe. W ramach projektu "Budowa dróg gminnych w miejscowości Obryte" dwa odcinki dróg zostaną wyposażone w nową nawierzchnię bitumiczną. Umowa na realizację tych prac została podpisana we wtorek 4 kwietnia w Urzędzie Gminy w Nurze z Zakładem Robót Budowlano- Drogowych Tomasz Dawidowski z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej. Planowane prace mają kosztować 1 mln 182 tys. 731.64 złote, a ich realizacja ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Cieszy fakt, że inwestycja zostanie dofinansowana w 95 proc. ze środków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. To pokazuje, że inwestowanie w rozwój infrastruktury drogowej jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju kraju. Poprawa stanu dróg gminnych ma wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, ale także na rozwój lokalnej gospodarki. Dobrej jakości drogi to jeden z ważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność inwestycyjną i turystyczną danego regionu.

Warto podkreślić, że modernizacja dróg gminnych nie jest łatwym zadaniem. Wiele dróg wymaga gruntownej przebudowy, a nie tylko nałożenia nowej nawierzchni. Dlatego też ważne jest, aby prace były przeprowadzane przez doświadczonych wykonawców, którzy dysponują odpowiednim sprzętem oraz kadra fachową. Dzięki temu inwestycja zyska na jakości, a mieszkańcy będą mieli pewność, że ich drogi będą bezpieczne i łatwe w użytkowaniu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.