Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Marsz wdzięczności w Wąsewie: oddanie hołdu papieżowi Janowi Pawłowi II

Mieszkańcy z terenu gminy Wąsewo zebrali się, aby wspólnie uczcić pamięć papieża Jana Pawła II z okazji jego 18. rocznicy śmierci. Wierni oddali hołd zmarłemu poprzez marsz wdzięczności.

2023/04/marsz-wdziecznosci-z-okazji-rocznicy-smierci-papieza-fot-urzad-gminy-wasewo-jpg_643006f0a970e Fot. Urząd Gminy Wąsewo

W niedzielę 2 kwietnia w Wąsewie odbył się marsz wdzięczności z okazji 18. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Wierzący z różnych miejscowości z terenu gminy Wąsewo przeszli spod Sanktuarium Maryjnego pod pomnik Jana Pawła II, aby uczcić pamięć wielkiego papieża. Jan Paweł II był postacią wyjątkową i charakterystyczną w historii kościoła i Polski. Jego pontyfikat, który trwał ponad 26 lat, był czasem intensywnych przemian, zarówno w kościele katolickim, jak i w świecie. Papież zawsze miał silny związek z Polską i był dla Polaków ikoną ducha walki o wolność i godność człowieka.

Marsz wdzięczności, który odbył się w Wąsewie, miał na celu oddanie hołdu papieżowi Janowi Pawłowi II za jego niezwykłe życie i posługę. Wielu wiernych zebrało się przed Sanktuarium Maryjnym, aby wyruszyć w uroczystej procesji do pomnika papieża. W trakcie marszu wznosili modlitwy i śpiewali pieśni religijne, a także złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.