Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Wyjątkowa szansa na darmową pomoc doradców rolniczych

Wypełnianie wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe może być trudnym i czasochłonnym zadaniem dla rolników. Dlatego wielu z nich korzysta z pomocy doradców, którzy oferują wsparcie w procesie składania wniosków.

2022/12/rolnik-jpg_63930cd09ef10 Zdjęcie ilustracyjne

W 2023 roku rolnicy mają szczególną szansę na skorzystanie z takiej pomocy. Jak podaje informacja zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Gminy Brok, każdej środy w godzinach od 10.00 do 14.00 w siedzibie urzędu można skorzystać z pomocy doradcy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w wypełnianiu wniosków obszarowych na 2023 rok. Co ważne, w tym roku eksperci z ośrodków doradztwa rolniczego oferują swoją pomoc bezpłatnie. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy doradcy, powinny zabrać ze sobą numer gospodarstwa oraz login i hasło do aplikacji eWniosekPlus, które są niezbędne do zalogowania się do Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

Jeśli rolnik składa wniosek po raz pierwszy lub nie pamięta hasła, powinien zabrać ze sobą numer konta bankowego (osiem ostatnich cyfr) oraz kwotę ostatniej wpłaty, jaka wpłynęła z tytułu dopłat bezpośrednich na konto w 2022 roku.

Warto pamiętać, że nabór wniosków trwa od 15 marca do 15 maja 2023 roku. Wnioski można dostarczyć również po tym terminie, ale każdy dzień opóźnienia będzie skutkować pomniejszeniem płatności o 1 proc. Korekty we wnioskach bez konsekwencji finansowych można dokonywać do 31 maja 2023 roku. Po tej dacie płatności za powierzchnie objęte zmianami będą również obniżane o jeden proc. za każdy dzień zwłoki. Ostateczny termin składania wniosków oraz wprowadzania modyfikacji to 9 czerwca 2023 roku.

Wypełnianie wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe jest ważnym elementem pracy rolników. Dlatego warto skorzystać z pomocy doradców, którzy oferują wsparcie w tym procesie. W 2023 roku rolnicy mają wyjątkową szansę na skorzystanie z bezpłatnej pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego, dlatego warto z niej skorzystać. Przypominamy również o terminach składania wniosków oraz o konieczności dokładnego przygotowania dokumentów.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.