Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Ulepszanie warunków życia mieszkańców gminy Andrzejewo. Trzy inwestycje na raz

Gmina Andrzejewo w ostatnim czasie prowadzi trzy inwestycje, które mają na celu poprawić infrastrukturę i warunki życia mieszkańców. Projekty są różnorodne, ale wszystkie zmierzają do modernizacji i ulepszania otoczenia.

2023/04/1-jpg_64462b03c1438 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

Pierwsza inwestycja to termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, której wykonawcą jest firma "JAN" Usługi Remontowo-Budowlane Janusz Jabłoński z Bryk. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 2 mln 216 tys. 365.77 złotych, a jej realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 mln 125 tys. złotych. Położone zostały już nowe wykładziny w salach lekcyjnych i korytarzach, a także ocieplono strych oraz pomieszczenia biblioteki i świetlicy. Obecnie trwają prace związane z wykonywaniem elewacji.

Drugie zadanie to inwestycja termomodernizacji świetlicy w Królach Małych. Została ona powierzona firmie INB inż. Krystian Kalinowski z Pułtuska. Całkowity koszt inwestycji wynosi 699 tys. 613.53 złotych, a jej dofinansowanie z Zarządu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju w Województwie Mazowieckim wynosi 516 tys. złotych. Obecnie zamontowane zostały już nowe instalacje elektryczne, wodociągowe i kanalizacyjne, a także wybudowane zostały ścianki działowe w łazienkach. W tej chwili trwają prace związane z wykonaniem izolacji zewnętrznej budynku.

Trzecia inwestycja prowadzona przez gminę Andrzejewo to przebudowa ul. Winnej. Wykonawcą tego zadania jest firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z Małkini. Całkowity koszt inwestycji wynosi 151 tys. 124.26 złotych, a jej dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi 74 tys. 354 złote. W ramach prac związanych z przebudową ul. Winnej usunięto już starą nawierzchnię oraz zamontowano krawężniki. Aktualnie trwają prace związane z położeniem warstwy podbudowy mieszanki z kruszywa kruszonego stabilizowanego cementem.

Wszystkie te inwestycje prowadzone przez gminę Andrzejewo mają na celu ulepszanie warunków życia mieszkańców oraz poprawę infrastruktury lokalnej. Dzięki inwestycjom mieszkańcy będą mieli lepsze dostępy do nowoczesnych budynków oraz lepiej utrzymane drogi, co z pewnością wpłynie na ich komfort i jakość życia. Cieszy fakt, że gmina inwestuje w swoje tereny, co może przyciągnąć nowych mieszkańców oraz zwiększyć zainteresowanie turystów. Dzięki tym inwestycjom gmina Andrzejewo może stać się jeszcze bardziej rozwinięta i atrakcyjna dla inwestorów.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.