Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Czas na zmiany - rusza przebudowa drogi gminnej w Nowej Ruskołęce!

W Urzędzie Gminy Andrzejewo odbyło się spotkanie, na którym podpisano umowę dotyczącą przebudowy drogi gminnej w miejscowości Nowa Ruskołęka. Inwestycja pozwoli na poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców!

2023/05/podpisanie-umowy-na-przebudowae-drogi-gminnej-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_6450cb425925f Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W czwartek 27 kwietnia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w gminie Andrzejewo. W urzędzie gminy odbyło się spotkanie, na którym zawarta została umowa dotycząca przebudowy drogi gminnej w miejscowości Nowa Ruskołęka. Podpis dokumentu odbył się pomiędzy wójtem gminy Beatą Ponichterą oraz skarbnikiem gminy Pauliną Pecurą a firmą "Usługi Transportowe Tadeusz Sienicki" Kępiste-Borowe, która będzie odpowiedzialna za wykonanie przebudowy. Projekt przebudowy drogi gminnej w miejscowości Nowa Ruskołęka jest bardzo ważnym przedsięwzięciem, które pozwoli na poprawienie bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców tej okolicy. W ramach inwestycji zostaną wykonane prace przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, podbudowa nawierzchni, zjazdy oraz pobocza. Podbudowa nawierzchni zostanie wykonana z kruszyw łamanych o grubości 15 cm oraz z betonu o grubości 25 cm. Natomiast nawierzchnia zostanie wykonana z mieszanek mineralno-bitumiczno-asfaltowych o grubości 5 cm, 4 cm warstwy ścieralnej i kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm. Planowana długość przebudowanej drogi wyniesie 1 km 268 m.

Jednym z najważniejszych aspektów inwestycji jest jej koszt. Całkowity koszt przebudowy drogi gminnej w miejscowości Nowa Ruskołęka wynosi 2 mln 586 tys. 371.27 złotych. Jednakże bardzo pozytywną informacją jest to, że dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład wynosi 2 mln 457 tys. złotych, co stanowi aż 95% kosztów całkowitych. Dzięki temu mieszkańcy gminy Andrzejewo nie będą musieli ponosić zbyt dużych kosztów, a budżet gminy nie zostanie nadmiernie obciążony. Przewidywany czas zakończenia prac przebudowy drogi gminnej to dzień 26 marca 2024 roku. Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli poczekać jeszcze około roku, ale efekt z pewnością zrekompensuje im to oczekiwanie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.