Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Uroczyste obchody Dnia Strażaka w gminie Andrzejewo

Gmina Andrzejewo świętowała obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której władze gminy wspólnie z mieszkańcami podziękowali strażakom za ich służbę na rzecz społeczeństwa.

2023/05/dzien-strazaka-w-gminie-andrzejewo-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_6459f9f148a29 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W niedzielę 7 maja mieszkańcy gminy Andrzejewo uroczyście obchodzili Dzień Strażaka. To ważne święto, które upamiętnia postawę ofiarności, poświęcenia i służby, jaką codziennie niosą strażacy na rzecz swoich współobywateli. Obchody rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele parafialnym w Andrzejewie, którą celebrował ksiądz proboszcz dr. Jerzy Kruszewski. Uroczystość zgromadziła wiele pocztów sztandarowych oraz strażaków zarówno z gminy, jak i parafii Andrzejewo. Warto podkreślić, że na uroczystości nie mogło zabraknąć również władz gminnych, na czele z wójtem gminy Beatą Ponichterą.

Kazanie głoszone przez księdza dotyczyło postaci św. Floriana, patrona strażaków, który w swoim życiu poświęcił się na rzecz ratowania innych ludzi. Ksiądz proboszcz podziękował strażakom za ich codzienną służbę i ofiarę, jaką składają na rzecz drugiego człowieka. W tym miejscu warto podkreślić, że praca strażaka jest bardzo trudna i wymaga wielu poświęceń, a ich zaangażowanie i determinacja zasługują na szczególne uznanie.

Po mszy, obecni strażacy przemaszerowali do pobliskiej siedziby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie. Tam zaproszeni goście podziękowali wszystkim strażakom za poświęcenie, z jakim niosą pomoc mieszkańcom gminy. Wszyscy złożyli życzyli strażakom zdrowia, pomyślności oraz bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia akcji. Uroczystość została uwieńczona wspólnym, ciepłym posiłkiem w budynku remizy OSP. To był czas, kiedy strażacy mogli odpocząć i porozmawiać z gośćmi, wymienić się doświadczeniami i wrażeniami związanych z ich pracą.

Dzień Strażaka to wyjątkowe święto, które nie tylko upamiętnia postawę ofiarności i poświęcenia, ale także jest okazją do podziękowania strażakom za ich codzienną służbę na rzecz społeczeństwa. Warto doceniać ich trudną pracę i okazywać im szacunek oraz wdzięczność za ich poświęcenie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.